Externí směrový mikrofon k digitální kamera Panasonic HC-X92

 • 1 příspěvek / 0 new
  Poslední
  Externí směrový mikrofon k digitální kamera Panasonic HC-X92

  Dobrý den,

  zakoupila jsem Panasonic HC X 920 kameru a potřebovala bych zakoupit směrový mikrofon.
  Bohužel mi není jasné, který z nabízených mikrofonů by byl k této kameře vhodný?
  Natáčím většinou rozhovory a stalo se mi, že mi zvuk zničil vítr, který foukal do interního mikrofonu.
  :?: :?: :?: :?:
  Můžete mi poradit tedy který?? Hlavně mi není jasné uchycení na kameru.
  Velice předem děkuji za radu a těším se na odpověď.

  S pozdravem, dáma v nesnázích, ztracená v digi světě :-))

  Re: Externí směrový mikrofon k digitální kamera Panasonic HC

  Dobrý den. Odpověď, která by Vás bezezbytku uspokojila, by vydala na samostatný článek. Není vůbec lehké dobrat se k uspokojivé odpovědi. Variant, které by Vám mohly, ale také nemusely vyhovovat je vícero. Píšete, že se zaobíráte hlavně natáčením rozhovorů. Potom by byl asi nejlepší nějaký externí záznamové zařízení, např. od firmy Zoom. Chcete-li mít mikrofon připojen přímo ke kameře a to doslova, potom hledejte nějaký výrazně směrový, např. od australské firmy Rode, který zasunete do botičky, která je součástí příslušenství kamery. Kabel připojíte do mikrofonového vstupu Jack 3,5mm. Můžete si koupit také směrový mikrofon do ruky s delším kabelem, nebo připínací na šaty, tzv. klopový. Nebo můžete jít ještě dál a zakoupit mikrofon bezdrátový s vysílačem za opasek a přijímačem ke kameře. Firem vyrábějícím tyto produkty je velké množství a záleží jen na Vás jaký si vyberete. Bohužel tento segment, tedy kvalitní bezdrátové mikrofony nejsou levnou záležitostí. Doporučuji hledat na internetu diskusní fóra o nahrávání zvuku. Ovšem pozor, je mnoho povolaných, ale jen málo vyvolených. Jsem si vědom, že má odpověď Vás nemusí uspokojit. Je třeba hledat, zkoumat a ptát se. Sehnat opravdu uspokojující produkt nebude vůbec snadné. V každém případě je třeba jej před koupí vyzkoušet, jinak může dojít k investici, která Vás ve finále nemusí zdaleka uspokojit.

  Re: Externí směrový mikrofon k digitální kamera Panasonic HC

  Souhlasím. Asi pujdu do tohoto. Co si o tom myslíte?
  http://www.alza.cz/rode-videomic-rycote-d475241.htm

  Re: Externí směrový mikrofon k digitální kamera Panasonic HC

  S mikrofonem Rode určitě nic nepokazíte. Já osobně mám raději mikrofon, který je napájen přímo se zdířky kamery, ale ta 9 voltová baterie bude mít asi životnost dosti dlouhou. Jen se poohlédněte po kvalitním kusu baterie, ať vám do mikrofonu nevyteče a nezničí jej.

  Přidat komentář

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  televi_e:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.