Čerstvý vítr do MP3 – novinky Doonio

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  květen 04, 2007
  0× Komentováno
  Není tomu dlouho, co jsme měli v redakčním testu podařený osobní mediální přehrávač Doonio Entra. Výrobce jako všichni inovuje a přichází i několika velmi zajímavými novinkami. Značka Doonio nepatří ve spotřební elektronice zrovna k nejznámějším, ale začíná se díky vyvedeným produktům čím dál více prosazovat. Jak jste si mohli přečíst, model Entra není vůbec k zahození a teď český distributor paletu přístrojů doplňil o další tři modely.

  Doonio Mystick

  Klasický USB “stickový“ model pro nenáročné v již milionkrát použitém designu. Nepřináší nic moc nového, brojí hlavně cenou a dodává se v kapacitách 1, 2 a 4GB. Drobná inovace v podobě úsporného OLED displeje, tradiční napájení AAA baterií a ochuzen není ani o dnes už běžné funkce FM rádia a diktafonu. Podporované formáty jsou jen a pouze MP3 a WMA, ale víc se od obyčejného MP3 přehrávače nečeká.
  Doonio Mystik pro nenáročné

  Doonio Forty

  O poznání zajímavější a dražší model jako by navazoval na to dobré z Entry, vyslyšel všechny výtky a kromě lepšího ovládání a displeje má i další změny k lepšímu. Tou nejpotěšlivější je přehrávání AVI videa DivX bez nutnosti konverze do speciálního formátu a rozlišení, jak tomu je u Entry. TFT displej úhlopříčky 2,4” s rozlišením 320x240 při 262 000 barvách by měl poskytnout již solidní rozlišení jak pro video, tak pro JPEG obrázky. Pro napájení je použita lehká Li-ion baterie a slibovaná výdrž přístroje (kterou nutno brát s rezervou) až 50 hodin. Netypické jsou dva výstupy na sluchátka. Bude se dodávat v kapacitách 1 a 2GB, nicméně ty lze dále rozšiřovat pomocí Micro SD karet.
  Doonio Forty nejen pro DivXaře

  Doonio X5

  Jako stylovou záležitost zřejmě Doonio zamýšlí model X5. Vybaven je pokročilým OLED displejem schopným zobrazit 262 000 barev. Ten zajistí výbornou čitelnost i na slunci. Je však menší než u Forty (1,8”) a jak znám OLED, bude mít hrubší rastr, který pro jistotu dovozce nedodává. Prostě není to přistroj na video, respektive umí video formát MTV, ale na AVIčka je dělaná Forty. Zajímavé jsou velmi decentní rozměry 72x46x12 a hmotnost s Li-pol baterií pouhých 45g. Základní 1GB lze hravě rozšířit běžnou SD kartou.
  Stylovka Doonio X5

  MP3 Přehrávače Doonio můžete zakoupit na Audigo.cz.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Podpořte web DigiLidi: 
  nákupem na ALZA.cz
  vyhledáním nejlepší ceny na Heureka.cz
  nákupem v Číně
  registrací na Aliexpress s dárkem 2USD

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce


 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.