Blu-ray opět o něco dostupnější

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Úno 01, 2008
  1× Komentováno
  Snižování cen Blu Ray přehrávačů je pro jejich rozšíření naprosto nevyhnutné, ale jde to pomalu. Nyní i Samsung přichází se svou “troškou do mlýna“ a u modelu BD-P1400 upravil cenu směrem dolů. Sesazuje tak z postu nejlevnějšího BD přehrávače Sony Play Station3, která tam vydržela až nemile dlouho. Model BD-P1400 od Samsung je již běžně dostupný v naší obchodní síti. Nová cena cca 7500 Kč bez daně začíná být však už konečně zajímavá pro ledaskterého příznivce špičkového obrazu. Letmým pohledem do specifikací se dozvíme několik potěšujících, ale také několik nemilých faktů (většinou naštěstí jen papírových).
  Začněme tím pozitivním. K tomu určitě patří HDMI výstup ve verzi 1.3 s 1080p (i s podporou 24p) a také přítomnost 5.1 analogového výstupu. Na ten dekóduje zvuk Dolby digital /+, Dolby True HD a DTS/DTS HD. Těžko si však představit, že nepoužijeme pořádný AV receiver. Přítomna je také síťová karta Ethernet. Přehrávač kromě BD-ROM disků podporuje zpětně také DVD-ROM a DVD-R/RW. Tím ale oficiální kompatibilita končí. Že nepodporuje konkurenční formát HD DVD se nelze divit, ale že nepřečte vypalované BD-R disky, je už horší. Může to být ale věc firmware. Zatím je to ale velké úskalí tohoto přístroje a trochu nám to připomíná situaci u prvních značkových sérií DVD přehrávačů, jejichž podpora pálených médií byla také mizerná. Alespoň, že oproti technickým specifikacím umí i DVD+R/RW.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.