Čtvrtek , 21. 09. 2023

Matouš

Blu-ray opět o něco dostupnější

01. 02. 2008

Snižování cen Blu Ray přehrávačů je pro jejich rozšíření naprosto nevyhnutné, ale jde to pomalu. Nyní i Samsung přichází se svou “troškou do mlýna“ a u modelu BD-P1400 upravil cenu směrem dolů. Sesazuje tak z postu nejlevnějšího BD přehrávače Sony Play Station3, která tam vydržela až nemile dlouho.

Model BD-P1400 od Samsung je již běžně dostupný v naší obchodní síti. Nová cena cca 7500 Kč bez daně začíná být však už konečně zajímavá pro ledaskterého příznivce špičkového obrazu. Letmým pohledem do specifikací se dozvíme několik potěšujících, ale také několik nemilých faktů (většinou naštěstí jen papírových).

Začněme tím pozitivním. K tomu určitě patří HDMI výstup ve verzi 1.3 s 1080p (i s podporou 24p) a také přítomnost 5.1 analogového výstupu. Na ten dekóduje zvuk Dolby digital /+, Dolby True HD a DTS/DTS HD. Těžko si však představit, že nepoužijeme pořádný AV receiver. Přítomna je také síťová karta Ethernet.

Přehrávač kromě BD-ROM disků podporuje zpětně také DVD-ROM a DVD-R/RW. Tím ale oficiální kompatibilita končí. Že nepodporuje konkurenční formát HD DVD se nelze divit, ale že nepřečte vypalované BD-R disky, je už horší. Může to být ale věc firmware. Zatím je to ale velké úskalí tohoto přístroje a trochu nám to připomíná situaci u prvních značkových sérií DVD přehrávačů, jejichž podpora pálených médií byla také mizerná. Alespoň, že oproti technickým specifikacím umí i DVD+R/RW.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek