Blu ray disk levnější než DVD – jak kde a jak pro koho

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky,
  Lis 11, 2007
  8× Komentováno

  O cenách filmových a hudebních nosičů se dá debatovat dlouho. Ale když ti vydavatelé a obchodníci z nás dělají tak neuvěřitelně hloupé stádo, až se nad tím musí každý pozastavit. Protože proč by mělo u nás stát DVD 800 Kč a v zámoří řádově kvalitnější nosič se stejným obsahem 450 Kč? Braňme se! Je to jednoduché.

  Patřím k fandům hudební legendy Pink Floyd a hned za zážitek z živého koncertu řadím sledování některého z jejich DVD, respektive některého z jejich ex-členů. Nově se objevilo opravdu našlapané vydání David Gilmour: Remember That Night – Live from the Royal Albert Hall. To můžete pořídit buďto jako dvoj-DVD nebo Blu ray disk.

  David Gilmour DVD
  Toto DVD můžete koupit za 837 Kč, 450 Kč nebo za 380 Kč. Kterou cenu si vyberete?

  Tedy – u nás v České republice zatím jenom jako dvoj-DVD. A to za „lidových“ 837 Kč. Ale tak nějak jsme si u nás už za kvalitu zvykli platit a člověk by neprotestoval, kdyby… KDYBY ten samý produkt neměli na americkém Amazonu za 20 USD, což je v přepočtu neuvěřitelných 380 Kč! Doba doručení 14 dnů až měsíc a poštovné okolo 100 Kč. K tomu může, ale i nemusí být připočítáno ještě clo. Pořád jsme ale na mnohem nižší ceně, než u nás.

  Nejlevnější Blu ray mechanika, například ideální pro HTPC, přijde na 6 000 Kč s daní

  Stejně výhodně lze pořídit i nejnovější výkřik módy, a to Blu ray disk, který není o mnoho dražší – 420 Kč. Kolik asi zaplatíme u nás, až se tu bude prodávat? Technických problémů se není třeba bát – americká média sice mají u DVD nastavený region 1 a někdy NTSC formát videa, ale s tím si náš čtenář bez problémů poradí (respektive poradí si s tím dobře zvolený přehrávač). A pokud ne, je tu možnost využít například výborného australského online obchodu www.EzyDVD.com. Ten nabízí disky v normě PAL a „evropský“ region 2 a cenami se blíží americkému Amazonu. Konkrétně u našeho vzorového DVD Davida Gilmoura to vychází na 450,- Kč za disk a 80 Kč poštovné. Na podobnou cenu jako na EzyDVD potom vyjde nákup na německém Amazonu. Ještě pořád máte chuť trpět absolutně neadekvátní ceny našim obchodníkům? Já tedy ne, a od úspory v řádech stokorun mě dělí jen několik kliknutí na webu.

  Související

  Aktuálně ze světa Blu ray a HD DVD DVD z trafiky: Udělejte si přehled v levných DVD

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. v zásadě souhlasím s autorem článku, ovšem musíme respektovat realitu, která v této oblasti pro nás znamená jediné: česká republika bude vždy patřit mezi trhy, na které budou vydavatelé pamatovat až v druhém sledu. holt je nás čechů, moravanů a slezanů jen kolem 10 milionů a to se při nejlepší vůli nedá srovnávat s trhem německa (80 mega) nebo i takového polska (30 mega obyvatel). protože ať se nám to líbí, nebo ne, o velikosti trhu, o kupní síle obyvatel to všechno celé je a o ničem jiném. tím nechci říct, že máme slepě akceptovat diktát zdejších překupců hudebních nosičů - ti chytřejší a poučenější se naučili využívat třeba amazon nebo ebay, ale i kdyby takových lidí bylo víc, nevěřím, že by to vytvořilo na zdější překupníky takový tlak, aby snížili své marže tak, aby byly ceny srovnatelné s trhem v zemích prvního sledu.

   a ještě jedna technická: blu-ray verze gilmourova "remember that night" vyjde pouze v těchto zemích: rakousko, belgie, chorvatsko, dánsko, německo, maďarsko, island, litva, nizozemí, polsko, rusko, slovinsko, švédsko, velká británie, ukrajina. česká republika mezi těmito zeměmi není. proč asi?

  2. Tak to je zajimave, ze treba na Blu ray vyjde na Ukrajine a u nas ne :( Jeste ze mame dneska ty mezinarodni online obchody. Konkretne u tohoto disku totiz bude rozdil znat - nejde jen o obraz v HD, ostatne jsou to stari dedci :D ALE Blu ray disk ma zvuk i v PCM, coz je oproti DD 2.0 o rad lepsi.

  3. Jen pro pořádek. Objednávám a nakupuji na servru (dříve Black Star) dnes Sendit.com.
   Je docela bez precedentní situace, kdy zaplatím kreditkou a po ověření platby je zboží okamžitě expedováno a do ČR příjde letadlem druhý den!!!!! Česká pošta tuto zásilku doručuje dalších 5 dní!!!! Oboje jde doložit z razítek. A potom Vám ještě naše pošta telefonuje nebo píše, jestli Vám zásilka ze zahraničí byla doručena a jak jste byl spokojen. Je to absurdní situace, ale naprostá pravda. Od objednání a okamžitou platbu po doručení to trvá přesně ze Severního Irska ke mě do schránky 7 dní!! A cena?? Neuvěřitelná!! 1,5 GBP. Což je dnes 45 Kč.
   Nejsou všichni jako naše zlodějská pošta!!!!!

  4. Taky se vám ale může stát, že vám provedou tak důkaldnou celní kontrolu, že k vám dorazí jen prázdný obal. Už se nám to u zásilky dvd z USA stalo. Česká pošta to teď "šetří"......

  5. Osobne jsem objednaval z Australie pres HMV celkem hodne a vzdycky (automaticky) mi odecetli dan cca 10%. Vychazelo to s postovnym tak akorat stejne a jeste jsem sbiral loyalty points. S dorucenim nikdy problem nebyl. Chce to vyzkouset...

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?