O2 nabízí 29 programů za 300 mesíčně - zcela mimo mísu?

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie
  Čer 15, 2009
  0Komentáře

  Tak zase jednou O2 vydalo tiskovou zprávu o skvělé nabídce jejich televize přes ADSL. Jenže jak už jsme u této firmy zvyklí, žádný zázrak to není. Nebo si myslíte opak?

  Tisková zpráva praví mimo jiné: 

  Zákazníci O2 mají nyní jedinečnou příležitost pořídit si digitální televizi O2 TV ke svému O2 Internetu na rok za pouhých 300 korun měsíčně. Stačí, pokud si O2 TV objednají ve speciální letní nabídce v době od 11. června do 16. srpna 2009. Za mimořádnou cenu tak získají 29 programů v základním balíčku v digitální kvalitě, přístup do TV Archivu a vlastní videopůjčovnu s názvem Videotéka přímo na obrazovce.

  Stačí číst dále a budeme mít jasněji:

  Všichni zákazníci mohou nyní sledovat své oblíbené programy v digitální kvalitě za speciální ceny po dobu jednoho roku. Stačí, pokud si do 16. srpna 2009 objednají službu O2 TV a uzavřou smlouvu na 24 měsíců. Její součástí je také přístup do archivu televizních pořadů a Videotéky. Speciální HD Set-top-box, potřebný k provozování služby O2 TV, získají zákazníci do pronájmu za 130 Kč vč. DPH měsíčně nebo si jej mohou přímo koupit, a to za jednorázovou částku 2 900 Kč vč. DPH.

  Co v tom vidíme?

  300 korun za 29 programů není zrovna cena, ze které si každý sedne na zadnici (3600 korun za rok). Navíc jde většinou o základní televizní programy (jen přes DVB-t jich zadarmo chytnu 12 českých). V akci u UPC dostanete za podobnou cenu programů dvakrát tolik.

  Těch 300 "výhodných" korun platí navíc jen na rok, upsat se musíte na 2! Kolik budete platit druhý rok? Po hledání v cenících zdá se okolo 400 Kč. A nezapomeňte, že se tu bavíme o nabídce, která platí jen dohromady s využíváním internetu od O2 (tzn. dohromady zaplatíte okolo 800 korun).

  Shrnuto

  Pokud bydlíte v místech, kde je širší nabídka, vždy najdete výhodnější podmínky jinde, než u O2. To je celkem jisté pravidlo. Jinde potom můžete zvážit satelitní příjem. O2 je asi poslední volba, která těží z toho, že má díky ADSL široké pokrytí míst bez konkurence. Ale nezapomeňte, že pro využití O2TV musíte být v blízkosti telefonní ústředny. Což je docela omezující podmínka. Viz článek O2 TV: První zkušenosti s digitální TV přes Internet.

   

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?