Bílá technika: recenze DVD Xoro HSD 8420

 • Zdeněk Štancl
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Lis 13, 2007
  36× Komentováno
  Spíše než nástupce, připravilo si na nás Xoro jakousi variaci na téma modelu DVD přehrávače HSD 8410. To, co bylo však jednoznačně změněno je design a hlavně barva. Takže jestli hledáte něco, co vám bude ladit k ledničce, nebo vás prostě stříbrná barva už nudí, možná vás tento bělostný model zaujme. Zvláště, pokud skrývá tak malá krabička tolik výbavy.

  Kontrast

  Značka Xoro byla vždycky průkopníkem, pokud se jedná o nasazení barev u přehrávačů. Jako jedna z prvních “vychytala“ návrat černé barvy do módy a nyní jde opět ještě dál. Nutno říci, že bílé přehrávače už tu byly, ale nebylo jich moc a většinou se moc neuchytily. Nebyla ještě ta správná doba. Teď je ale situace již jiná. Stříbrné a černé mají všichni už plné zuby a hledá se něco stylového, odlišného. Začalo to u mobilů, přešlo na módní kryty notebooků rozličných dekorů a nezbytně se tento trend musí projevit i u stolní A/V techniky. Zdaleka každý totiž není konzervativní a ne do každého prostředí se jedna ze dvou běžných barevných variant hodí.
  Jednoduchá bíločerná kombinace
  Design Xora HSD 8420 se kromě bílé barvy (dělá se ale i černá verze) vyznačuje ještě jednou zvláštností a to svojí šířkou. Ta činí pouhých 36cm a činí z přístroje sympatický slim kompaktní kousek. Přední kryt je ze sněhobílého plastu, kontrastně protnutého lesklou černou lištou lemující celou horní stranu přehrávače. Slim mechanika nevyjíždí celá a založení disku chce tedy alespoň elementární šikovnost. Vedle ní je pod lištou oranžový displej s jen nezbytnými informacemi. V pravém rohu skrývá kryt čtečku na karty SD/MMC a port USB. Všechny ovládací tlačítka (čtyři) jsou pak na horní liště a zepředu tedy vypadá přístroj velice kompaktně. Plechový kryt DVD už je spíše mírně krémový. Celkový vzhled je moderní, i když až funkcionalisticky strohý.

  Chybí už jen výstup na toustovač

  Od malého a nutno dodat i celkem levného modelu jsem čekal značné kompromisy v konektorové výbavě na zadním panelu. Opak je však pravdou. Oproti svému většímu sourozenci HSD 8410 postrádá pouze VGA výstup. Všechny běžné analogové výstupy, 5.1 výstup (na něm je Dolby Digital i DTS!), ale i koaxial a optiku pro připojení receiveru (zvláště optika jinak poslední dobou nějak mizí z výbavy). Co je nejpodstatnější, nechybí ani HDMI výstup. Jeho upscaller je zřejmě stejný, jako u modelu HSD 8410, takže kvalitě obrazu v dané kategorii nelze nic vytnout. Co je ale u tohoto modelu zajímavější, je nabídka nastavení nestandardních rozlišení HDMI výstupu 1024x768 a 1360x768 (což jsou de facto nativní rozlišení displejů plazmy LCD TV).
  Oproti HSD 8410 postrádá pouze VGA výstup
  Zajímalo nás, jestli bude HDMI výstup správně fungovat i přes redukci HDMI->DVI, protože kupříkladu Ferguson D-780 má v tomto ohledu problémy.
  Netradiční množství režimů rozlišení přes HDMI
  Všechna dostupná rozlišení pracovala správně a až “nepříjemně“ ostrý obraz věrně “práskl“ nevalnou obrazovou kvalitu DVD disků přidávaných za pár korun k dennímu tisku. Přístroj je tak ideální v případě, že nemáte televizi, zato máte volný DVI vstup na svém LCD monitoru.
  Černý ovladač k bílému přístroji...
  Dálkový ovladač působí poněkud lacině hlavně velkou výškou samotných tlačítek. Ty jsou alespoň uspořádány vcelku ergonomicky, ale lidé se slabším zrakem budou mít problémy s přečtením drobného písma popisků kláves. V ovládání nás zaskočily pouze dvě věci. Jednak dvojí nastavování hlasitosti (na obrazovce se objeví dvě položky korekce hlasitost, nicméně aby se začalo něco dít, musíte nejdřív šipkou přejít na druhou položku) a přechod na USB nebo kartu poněkud konspirativně přes tlačítko GOTO. Co je však nejpodstatnější, oproti ovladači modelu HSD 8410 je o poznání směrově tolerantnější a citlivější.

  Uvnitř vše při starém

  Po zapnutí ze StandBy se spotřeba vyhoupla z 3W na 7W a při přehrávání disku na 10W. Prostředí a ovládání přehrávače jsou až na detaily totožné s modelem HSD 8410. Uvnitř je stejný čip Zoran 888, známý solidní podporou mnoha mediálních formátů a hlavně dobrým obrazovým výstupem. Ten má docela přehledný souborový manažer, nicméně zobrazuje pouze 15 znaků z názvu souborů.
  Pouhých 15 znaků z názvu souborů u jinak přehledného filebrowseru
  Mechanika je při přehrávání tichá a dává o sobě mírně vědět jen při načítání disku a hledání odpovídajících dat. Velmi rychle probíhá čtení z USB i paměťové karty. Zkoušeli jsme USB flashdisky noname a A-Data různých kapacit (do 2GB, ale větší zřejmě není problém) a přímé připojení mass storage podporujícího digitálního fotoaparátu. Vše bez problémů, ale stoprocentní kompatibilitu se vším, co USB pojme nemůže zaručit asi žádný přehrávač.
  Pod krytem se skrývá USB 1.1 a čtečka na SD/MMC karty
  Test kompatibility různých mediálních formátů prokázal, co jsme očekávali. Víceméně je totožný s HSD 8410, což není výtka. Naopak, znamená to širokou podporu všeho, co je třeba včetně Nero Digital, Ogg Vorbis, zobrazují se i ID3 tagy u MP3. Chybí snad jen DivX Ultra. S naším testovacím “paklem“ DivX a Xvid videí se popasovalo Xoro hrdinně a zaškobrtalo pouze tradičně na Xvid s GMC, které ale stejně přehrálo. Jen v rychlých scénách docházelo občas k rozpadávání obrazu.
  Klasický černý podkres titulků...
  ...nebo netradiční, ale kontrastní žlutý...
  ...a nebo modrý, vyberte si:)
  Titulky u videí podporují češtinu (mimo jiné, jinak podporuje spoustu sad včetně Azbuky a vietnamské:)) a můžou se v rámci stejného adresáře jmenovat libovolně. Jedna chybka ve znakové sadě se vloudila a tak místo znaku “ý“ se zobrazuje pomlčka. Výrobce přidal možnost titulky podbarvit třemi barvami: černou, žlutou a modrou. Zvláště modré podbarvení je natolik kontrastní, že titulky musí přečíst i člověk velmi slabý na oči. Nastavit lze tři různé polohy titulků na obraze a zde výrobce udělal opět trochu úsměvnou chybu. Zřejmě poněkud popletl hodnoty koordinátů a tak je dobře použitelná pouze nejnižší poloha, pokud nemáte rádi titulky přes střed obrazu:). Snad se tyto drobnosti dočkají opravy, stejně jako by se hodila do nového firmware i česká lokalizace OSD menu, která zatím chybí.
  Ops, chybička se vloudí:)
  U některých přehrávačů (hlavně s čipsetem Mediatek) se vyskytují potíže správného, tedy nedeformovaného, zobrazení JPEG obrázků. Xoro tímto neduhem při nastavení zobrazení v OSD na originální rozměr netrpí. K dispozici je rotace obrázků a třístupňová lupa. Ta bohužel nefunguje při zapojeném HD zobrazení JPEG (tedy ve vysokém rozlišení). Je to škoda, protože jinak jsou v tomto režimu obrázky velice ostré a detailní. JPEG běžných rozměrů načítá docela svižně, po chvíli přemýšlení zobrazil dokonce i opravdu velký snímek o rozlišení 6000x4020 a kapacitě 7.6MB.

  Závěr

  Původně jsem chtěl v závěru odsoudit přístroj vzhledem ke své velikosti a barvě k zabudování někam do kuchyňské linky, ale skoro se zdá, že je ho tam škoda. Zvláště kvalitní obrazový výstup jak přes SCART, tak hlavně přes HDMI a univerzálnost HDMI pole jeho působnosti rozšiřují. Zvukově také obstojí a plus musíme udělit za přítomnost DTS dekodéru. Dost možná se tím stává nejlevnějším přístrojem s tímto dekodérem na trhu. Škoda trochu laciněji vyhlížejícího dálkového ovladače (v kontrastu k pěkným linkám samotného přehrávače) a těch několika málo chyb ve firmware. Kdo však hledá dokonalost v cenové hladině do 1500Kč, loví ve špatném rybníce.

   

  Plusy a mínusy
  + poměr cena/výbava- drobné chyby ve firmware
  + DTS dekodér- nefunkční lupa u obrázků v HD režimu
  + kvalitní výstup přes HDMI s možností nestandardního rozlišení- nemá (zatím) české OSD
  + DivX titulky mohou mít jiný název a lze zvolit tři barvy podkresu
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano*
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  * video mírně kostičkuje a rozpadá se v rychlých scénách

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  36 Komentáře

  1. Zkoušel jste externí disk (nejen paměť) s velkým počtem souborů? Je načtení stále dostatečně rychlé? Lze rozumně rychle přecházet mezi jednotlivými adresáři?

  2. Pro XORO 8420 již existuje nový firmware (ver. 1.03ce), který obsahuje české OSD a opravuje chybičky ve zobrazení titulků DivX (znaky "ý" a "Ú"). Zatím asi není ke stažení na www, ale po dotazu na support@xoro.cz mi ho obratem poslali.

   Upozornění: po instalaci FW se přístoj nevypnul, jen po několika minutách zasunul šuplík DVD. Nechal jsem ho ještě asi 1/2 hodiny, pak jsem ho vypnul ručně.

   Moje poznatky ke XORO 8420:

   OSD menu je jednoduché, graficky příjemné a přehledné, manuál jsem skoro nepotřeboval. U přístroje nebyl český návod, ale je ke stažení na www.xoro.cz.

   Při spojení s MP3 přehrávači není v novém FW žádná změna, ze tří typů, které jsem zkoušel, se nepřipojil ani jeden. S flash disky jsem neměl v USB problém, načte dokonce i 4 GB CF kartu připojenou v neznačkové čtečce all-in-one.

   Při přehrávání souborů typu JPG se přehrávač po určitém čase (asi 5 sec) automaticky přesune na další soubor. Tuto funkci nelze vypnout ani nastavit prodlevu před zobrazením dalšího souboru. Načítání velkých obrázků trvá poměrně dlouho, doporučuji je zmenšit. Fotka z 6MPx aparátu o velikosti cca 2MB se načítá asi 5 sec, po zmenšení na 800 bodů delší strany (asi 300kB) je odezva skoro okamžitá. Nečekal jsem, že kvalita zobrazení JPG bude podstatně lepší než video výstup z fotoaparátu, který považuji prakticky nepoužitelný, ale XORO mne velmi příjemně překvapil, i z mé 15 let staré TV dostane poměrně pěkný obrázek, takže tuto funkci budu určitě využívat.

   Dálkové ovládání by mohlo mít širší záběr, není sice nutné mířit extra přesně, ale tolerance není moc velká. Asi jsem rozmazlený starým ovladačem k TV, který mohu namířit třeba i na druhou stěnu a funguje. Tlačítka DO jsou nepříjemně tvrdá, ale snad časem povolí.

   Display je oranžový, mohl by být větší, alespoň já na něm z dálky nic nepřečtu, ale stejně zobrazuje pouze odehraný čas. Ve stand-by režimu svítí na diplay dost výrazný nápis "-OFF-", ten by mohl být trochu decentnější.

   USB a slot pro SD karty jsou hezky schované pod odklápěcím krytem, otevírání jde trochu ztuha. Je škoda, že SD karta ze slotu dost vyčnívá, takže s vloženou kartou nelze kryt zavřít.

   Těšil jsem se, že si pořídím nějakou větší kartu (zatím 4GB, ale časem třeba 32, za rok už bude za hubičku), která by s mými oblíbenými mp3 a rozkoukanými filmy byla permanentně v přehrávači na způsob interního pevného disku. To je sice možné, ale bohužel jen s poněkud neesteticky otevřeným krytem.

   Procházení adresářů funguje pěkně, zatím jsem nenarazil na problém, zobrazuje i české znaky v názvech souborů, ale názvy souborů jsou zkrácené (asi na 15 míst?).

   Pro zvuk mám zapojen stereo výstup do staršího minisystému Panasonic (AV output vlevo) a středový reproduktor do TV (CEN z 5.1 analog do výše zmíněné mono TV Tesla). Není-li zapnutý zesilovač, pak je zvuk jen z TV, se zesilovačem hrají všechny 3 reproduktory. Četl jsem, že DA převodníky v těchto levných DVD za moc nestojí, ale s výsledným zvukem jsem spokojený, je srovnatelný a možná i lepší než přehrávání CD přímo ve veži.

   Pro obraz jsem použil žlutý video konektor vlevo, je to tuším S-Video. Myslel jsem si, že pořídím nějaký lepší kabel pro zapojení přes komponentní výstup, ale obraz je pěkný i tak, jak z DVD tak z DivX, nicméně je to můj první přehrávač, nemám s čím srovnávat.

   Mám ho teprve týden, takže jsem toho zas tak moc nezkoušel, z USB přehrál zatím vše, z DVD neprošel jeden film (sice četl, ale silně zpomaleně, kodek nevím) a podobně se chovalo DVD s mp3 v bitrate 320 kb/s (DVD+R Verbatim) huhlalo jako zpomalená deska (to už většina z vás asi nepamatuje). Z USB hrálo 320 kb/s normálně.

   Přes drobné výhrady určitě doporučuji.

  3. Ja pres velke vyhrady rozhodne nedoporucuji. Budu ted potreti reklamovat kvuli sekani pri prehravani a menim za jiny prehravac. Xoro uz nikdy. Mam i repro a ty jsou v pohode, za tu cenu fakt parada, ale prehravac des a hruza.

  4. Dobry den, jsem rad ze jste testovali tento novy model Xora avsak se domnivam ze je recenze velice nedotazena a nekdy az neverim co zde pisete. Uvadene funkce , pocet vystupu ,podporovanych formatu atd delaji z xora 8420 i 8410 v cenove kategorii nejlepsi prehravace co jsem kdy videl a ktere nemaji konkurenci. Tyto ''funkce a vybaveni'' jsou vsak pouze papirove a hned Vam uvedu jak to myslim. V minulem testu Xora 8410 jste negativne reagovali napr. material krytu,nemoznost vyjimani disku za okraje z mechaniky, ci citlivost ovladace ( me je celkem jedno jestli budu muset mackat play napodruhe a lepe zamirit hlavne kdyz budu mit pekny zvuk diky DTS ci DD, ostry obraz ktery se nerozpada a precte mi radu formatu s cekymi titulkami) a chtel bych podotknout ze tyto vlastnosti nejsou dle meho nazoru rozhodujicim kriteriem. Ted uvedu hlavni zapory Xora 8410 jez z nej delaji prehravac ktery si proste poridit nemohu diky prispevkum uzivatelu tohoto pristroje : Chyby v diakritice ceskych titulku jez by mel podporovat, problemy s nactenim ci prehratim mnoha CD vcerne originalnich, velice caste sekani DVD-videa na ktere si stezovalo mnoho lidi. O techto vlastnostech jste se nezminili a prosil bych Vas o nejaky komentar a porovnani s novym modelem. Velice uvazuji o koupi nejakeho DVD prehavace do 3 tisic a zda se mi nejlepsi Philips 5980, avsak po teto recenzi kde jste u Xora 8420 kritizovali absenci Ceskeho OSD ,coz je usmevne :) dale pak lacine vyhlizejici ovladac -> bez komentare, a dodelavka firmware(tedy nezobrazuje ý a poloha titulku) coz jsou jedine vytky ktere maji nejaky vyznam pri rozhodovani o koupi. V zaveru jste nakonec uvedl vetu pri ktere me berou vsichni certi. ''Původně jsem chtěl v závěru odsoudit přístroj vzhledem ke své velikosti a barvě '' bud jste byl pod vlivem nejakych omamnych latek nebo si to nedokazi predstavit jaky recenzent DVD prehravace by odepisoval pristroj podle jeho velikosti a barvy kdyz zalezi asi z 99% na tom co pristroj umi a ne jestli ma o 10 cm jinou velikost nez je standart ci bilou barvu (dela se i v cerne). Podle toho co pristroj nabizi, (kvalita obrazu a zvuku, vsechny vystupy, ceske titulky, vsechny formaty a velice prizniva cena ) se radi k nejlepsimu DVD prehravaci do 3 tisic. ( o prehravacich vyssich kategorii nemam dost informaci ani znalosti). Nyni zde mame jasneho favorita mezi DVD prehravaci jelikoz nema mnoho zaporu. Prosim Vas tedy o nejake otestovani vsech chyb to mel predchozi model Xoro 8410. Dale bych rad vedel co znamenala veta ''Kdo však hledá dokonalost v cenové hladině do 1500Kč, loví ve špatném rybníce.'' Prosil bych o upresneni ci vysvetleni. Mozna mi zde unikl nejaky model DVD prehravec do 1500kc ktery by prevysoval kvality tohoto noveho Xora, podle Vasi recenze nema zadne velke zapory ci chyby. Dekuji z odpovedi a vysvetleni.

  5. Tak já se pokusím nějak stručně reagovat. Asi zkusím formu bodů, to snad bude nejpřehlednější:
   1. půlka věcí co pisete je o prioritách...nevadí Vám špatná odezva DO, že tam není české menu atd., fajn, ale dost lidem to vadí a nevadí jim zas něco jiného.
   2. uvádíte, že jsme v recenzi 8410 neuvedli sekání disků, chybnou diakritiku atd. Ale jak bychom mohli uvést, když jsme nezaznamenali? Sekání disků je prostě vada konkrétního kusu a ne vlastnost série. Pokud bychom dostali vadný kus, který by tyto chyby vykazoval, uvedli bychom. Titulky v češtině umí, pouze je spousta lidí, kteří ani po přečtení návodu je neumí nastavit v OSD menu.
   3. Také se mi líbi Philips 5980, pro ty co mají receiver a nepořebují 5.1 výstup to může být dobrá volba.
   4. vsichni certi Vas snad kvuli jednomu obratu neodnesou:) Šlo jen o to, kam by se hodil přístroj podle koncepce a vzhledu...tedy na první pohled. Nic víc.
   5. Abych řekl pravdu, tak se mi skoro zdá, že "rybník" dokonalých přístrojů není ani ve vyšší cenové kategorii. Ale divil byste se, kolik lidí čeká za 1500 malý zázrak s dokonalým dílenským zpracováním a vypilovanými funkcemi:)

   P.S: napište, co Vám v recenzi chybělo za informace, toho jsem se totiž ve Vašem příspěvku nedopátral...když píšete "recenze velice nedotazena ".

  6. Diky za rychlou odezvu, k prioritam jen dodam ze odezva DO a ceske OSD nemaji stejnou vahu jak kvalita obrazu ci prehravane formaty, je to vec nazoru dobra , osd menu v cestinu , no v dnesni dobe elektroniky a zakladnich funkci v anglictine neni problem prelouskat i pro starsi generace slovicka jako setting,play atd, ale nekdo na tom muze trvat , mnoho podotykam mnoho lidi si stezovalo na sekani obrazu, na vsech diskuzich si na to lide stezovali a nejen na vasem webu, to je jedna z nejvetsich vad dle meho nazoru a nevidel jsem ze by jakykoli majitel nemel tyto problemy. Dale bych chtel rict ze jestli si tento pristroj koupim tak si do obyvaku postavim onu lednicku :)) Ale i tak dekuji za nazory. A chtel bych se zeptat ktery DVD prehravac by jste zvolil z techto dvou, zda tento nebo toho philipse a proc, podle recenze nevidim zadnou vyhodu philipse, vse co ma ma i xoro plus dalsi...popripade mi zkuste doporucit jiny prehravac do 3 tisic. Dekuji a mnoho zdaru, velmi rad ctu vase recenze a vazim si tohoto webu. :)

  7. Kazdopadne ma HSD 8420 jinou mechaniku, nez ktera je pouzita v HSD 8410.
   Ja se obejdu bez 5.1 a tak bych momentalne sel asi do toho Philipse 5980 nebo klidne i do starsiho modelu 5960, je skoro stejny a levnejsi. Zatim mam doma prave to HSD 8410 black, ktere jsem pred par mesici testoval a musim zaklepat, dosud s nim nemam vubec zadne problemy, takze nemam duvod prozatim menit. Jsem spokojen hlavne po obrazove strance. Je fakt, ze ho nejak extremne nepretezuji, prehraji jeden, dva disky tydne, neni cas...
   Jinak diky za podporu;-)

  8. , že jste trefili na dobrý kus, což by se dalo klasifikovat jako velké štěstí. Protože zmíněné problémy jsou u dvou kusů ze třech, platí u Xora 8410. Leda ža by Xoro u nových modelů zapracovalo na kvalitě. Ale o tom budou už zákazníka horko těžko přesvědčovat.

  9. DVD přehrávače XORO mají velice nekvlitní mechaniky, nedoporučuji je kupovat. Co je platné plno funkcí a výstupů když to hlavní nejde! První DVD Xoro8410 přehrávač přestal přehrávat DVD po 3 měsících, druhy nový zaslaný po reklamaci přestal přehrávat disky po 4 týdnech - je to děs - Xoro nikdy více a je to škoda, nebýt té velice nekvalitní mech. tak jsem spokojen.

  10. Předpokládám, že tento přehrávač má stejnou mechaniku jako jeho vylepšený model 8430. Případné zájemce bych tedy raději varoval, tento model jsem si zakoupil a po donesení domů jsem seznal, že přístroj nepřehraje jediné DVD (vše originální kusy, bez škrábanců)!!. Poté co jsem jen následující den šel vyměnit jsem dostal nový kus. Moje rozhořčení bylo o to vetší. když jsem pak doma opět zjistil, že mechanika přehraje jen některá DVD a to jen, když má den. Možná jsem měl prostě jen smůlu, ale říkám, tento přehrávač nekupovat!!!

  11. Po dobu 1,5 roku mám DVD XORO HSD 4000,již od prvého dne mi nepřehrál dvě DVD,které předchozí SENCOR bez problémů přehrál.HSD 4000 nemá HDMI a proto jsem chtěl původně koupit XORO 8430 nebo nového Fergusona,ten má údajně kvalitu HDMI horší než Xoro,takže nevím.Prostě sháním DVD,které má HDMI+ analog na repro a umí Divx,mám LCD XORO HTL 3212 w 81 cm,tato funfuje dobře až na praskání plastů při chladnutí.U Fergusonu je kolize v dálkových ovladačích(u mne Genius 5.1).

  12. Zdravim, nevim jestli je to jeste aktualni, jak si se rozhodl? padl mi do oka taktez xoro ale po precteni ruznych prispevku na netu nevim jestli do nej jit nebo ne. potrebuju dvd s 5.1 (genius 5000).

  13. Bohužel musím potvrdit platnost také pro model 8430. Mechanika měla odpočátku obrovské problémy i s pouhým načtením obsahu mínusových médií (DVD-R) s DivX..., postupně se během měsíce přidalo i vše ostatní vč. originálních lisovaných DVD-Video. Teď je na reklamaci. Snad vymění kus za kus o budu mít štěstí...snad...

  14. Není pravda, že sekání mechaniky je věc konkrétního kusu. Už mám druhý (ten první mi vyměnili) a budu ho vracet se stejnou závadou. Na internetu se dočtete o lidech, kteří po třetí výměně značku xoro vzdali a přešli ke konkurenci (a není jich málo). Takže mechanika montovaná v tomto modelu je zřejmě opravdu nekvalitní! Jak je to s dalšími modely v řadě je otázkou?

  15. Tak na Váš názor musím prostě reagovat...Mám přehrávač xoro asi tak 3 měsíce, jednou jsem ho již reklamoval .Důvod byl, že nenačítal,nebo špatně media.. jak nová tak RW a ani klasiku zálohu..prostě podle nálady..
   Byl mi vyměněn za nový a řeším to opět!! Xoro byl na špici před třemi roky, ale teď je bohužel jen průměrný...

   eleonorr

  16. Dobrý den,
   já mám Xoro 8410 asi půl roku a nemohu si stěžovat. Jediné co mě příliš nevyhovuje je dálkový ovladač a jeho směrovost. Jiank co se týká přehrávání DVD bez problémů, obraz bez problemů (přes HDMI), kompatibilita s flash diskem, externím diskem i foťákem taktéž. Tedy mohu jej doporučit.

  17. Dobrý den, recenze XORO 8430 by mě zajímala hlavně kvůli přehrávání přes USB 2.0, které příliš jiných přehrávačů nepodporuje. Konkrétně by mě zajímalo, zda se obraz při přehrávání 720p filmů přes USB neškube. Děkuji

  18. Problém je v tom, že žádný standardní přehrávač neumí video ve vysokém rozlišení vůbec přehrávat. Přístroje pouze přepočítají rozlišení PAL do 1280x720 nebo 1920x1080. Video s vysokým rozlišením umí jen speciální HD přehrávače, jako Ziova CS-505 a podobné. Pro plynulost klasických DivX většinou bohatě stačí i USB 1.1 s 12Mbps datovým tokem a limitem je spíš rychlost připojeného disku než rozhraní.

  19. Koupil jsem si 8430-ku a zarazily mě následující věci:
   - titulky na uhlopříčce 55cm z 4 metrů nejsou zrovna moc dobře čitelné (zatím mám ještě Yamadu s FW, který umožňuje měnit titulky a ty čtu v pohodě) - naštěstí plánujeme nějaké LCD s větší uhlopříčkou
   - fotky cca 2,5 MB načítá strašně pomalu cca 7 sek (Yamada 3 sek, Philips 5980 cca 5 sek), navíc fotky na stojato nejsou zobrazeny přes celou obrazovku, nahoře a dole zůstává pruh cca 20% obrazovky, takže ve výsledku fotka zabírá cca pouze 60% obrazovky (na ležato je vše OK) - nevíte, jestli se to nedá nějak nastavit?
   Dále pokud načte fotku, která je blbě stranově ototčena, tak otočení trvá cca 5 sek (Yamada i Philips okamžitě, mají ji načtenou v paměti.
   Na jednom DVD se mi stalo, že je přehrávač nezobrazil korektně (rozsekané na kousíčky) a yamada v pohodě
   - občas cca 1x za 1/2 hodse mi při přehrávání divx stane, že zamrzně obraz a zvuk běží dále, po chvilce se to spraví a jede to normálně, pokud se vrátím před to místo, kde se to stalo, tak už se to neopakuje (testováno pouze zatím na jednom filmu)
   - na dálkači jsou tlačítka pro posun vpřed a vzad inverzeně, než by je normální člověk čekal: (jsou skoro nad sebou) dopředu-směrem dolů, dozadu-směrem nahoru

   Zbytek v pohodě, nebo jsem netestoval

  20. Taky jsem byl spokojený-až do chvíle, kdy přehrávač naprosto přestal rozpoznávat dvdčka (asi 4 měsíce provozu) - nepatrná chyba, vyskytující se asi na všech 8410 (až ho budete reklamovat, všimněte si, kolik stejných krabic s 8410 reklamační oddělení dostávají :) ) Možná proto mi jej v reklamaci vyměnili za 8430, který zatím běží v pohodě...

  21. Mám taky Xoro 8430 a nemohu říci, že bych byl nadšený. Mechanika zlobí neuvěřitelně, nečte ani originál koupená DVD. Připojit externí HDD 160 GB s FAT32 se mi nepodařilo, stále mi to ukazuje prázdný disk.
   Xoro jsem si koupil hlavně kvůli proklamované schopnosti číst Nero Digital standard profile (MP4). Píše se to v manuálu i na krabici, proklamují to i weby výrobce a prodejce. Toť ale vše. Soubory s příponou MP4 tahle mašinka nezobrazuje vůbec!!!, když změním příponu na něco jiného, nahlásí mi to Wrong format. Jinými slovy - Nero Digital jsem vůbec nespustil.
   Zajímalo by mě, jestli vůbec existuje nějaký přístroj, kteý by tento formát uměl přehrávat. Mám spoustu záznamů v MP4 vytvořených přes Nero Recode 2, profil Standard, ale mohu je přehrávat pouze na počítači. Možná mi někdo poradí...? (Nero se kóduje asi 5x rychleji než DivX.)

  22. Vrátil jsem již druhý přístroj XORO 8410 se stejným problémem. Kostičkování obrazu a zasekávání jak u vypalovaných, tak lisovaných DVD. Tento výrobce má opravdu mechaniky, které na rozdíl od jakékoli nejlevnější mechaniky třeba v počítači nepřehrají nic. Druhý přístroj jsem vrátil minulý týden a teď čekám na již třetí v pořadí. Mají mi ho snad doručit cca za 14 dní od vrácení předchozího. Pokud ten třetí bude stejný šunt, tak odstoupím od smlouvy a mám chuť informovat českou obchodní inspekci, ať se podívají, co se tady prodává zákazníkům. Divím se, že tento model už výrobce nestáhl z prodeje, mechaniky jsou opravdu strašné.

  23. "Anonymně" musím konstatovat že jsme již absoloval celkem výměnu 5x Xoro 8410 - neprozřetelně jsem totiž koupil hned dva ks (jako vánoční dárek). Nyní čekám na vrácení peněz a snad se dočkám... Nevím kde udělali inženýři chybu ale dát tam IDE nechaniku z PC tak to bude šlapat jak hodinky. Zítra si jedu pro Panasonic a tak snad tento problém nebude...

  24. Dobrý den, asi se tady budu opakovat, ale musím to někam napsat, protože mechanika od přehrávače Xoro HSD 8410 je opravdu na 2 věci. Přístroj po 1 roce přestal číst a je jedno, co se tam strčí za placku (originál-pálená). Za tento přístroj jsou to zbytečně vyhozené peníze, prostě - Xoro už ne!!!

  25. omg (Z)oro jen to uz NEEE zbytecne vyhozeny penize za CRAP drzej ! kouse zvejka skace necte pise koniny blbne zmetek vsech zmetku tyhle zdorba by mely davat na benzinpumpach !! kazdemu kdo nabral trochu vic jako darek !!! k jednorazovemu pouziti

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.