Zvolí si Sony pro své telefony Windows?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  Led 03, 2014
  0× Komentováno
  Autor: KROMKRATHOG, FreeDigitalPhotos.net

  Japonci v současnosti sázejí výhradně na Android, dle internetových fám jej v budoucnu možná doplní i mobilní Windows Phone.

  Spojení by to mohlo jistě být oboustranně výhodné:

  • Microsoft by tak mohl získat větší tržní podíl (v Evropě v roce 2013 činil okolo 6,8 %), který v roce 2013 v Evropě (hlavně díky Samsungu) jednoznačně usurpoval Google s 70,4 %, následován společností Apple s 17,8 %;
  • Sony by obohatila svoji produktovou řadu. A dle internetových zvěstí to prý vypadá, že se Sony během letošního roku k tomuto kroku opravdu sáhne. První smartphone s Windows Mobile platformou by se na trhu mohl objevit kolem poloviny roku.

  Ani jedna strana tyto spekulace zatím nekomentovala.

  Hlavním tahounem pro mobilní Windows je při tom v současnosti Nokia Lumina, jež sází výhradně na redmondský operační systém. To není překvapivé vzhledem k tomu, že se divize chytrých telefonů Nokia během prvního čtvrtletí 2014 stane součástí Microsoftu.

  V tomto kontextu není nezajímavá ani zpráva, která obíhala internet v prosinci, že Microsoft uvažuje poskytnout Windows Phone i Windows RT výrobcům zdarma. Můžeme se tak v budoucnu dočkat třeba tabletů s Androidem i Windows RT v „dual bootu“.

  Zdroj: X-bit labs, Svět Androida

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  mamin_a: