Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  Bře 27, 2015
  0× Komentováno
  Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

  Microsoft opět rozdává – tentokrát umožní užívání Office zdarma i uživatelům Windows a to opět pro zařízení s displejem menším než 10,1 palců včetně. Pro Android a iOS již takovou licenční politiku nabízí.

  Jde o vcelku logický krok po té, co již dříve byly vypuštěny kancelářské balíky pro Android a iOS, které také nabízejí základní funkce editace dokumentů zdarma, tzn. nikoliv pouze čtení dokumentů.

  TIP: Zázraky se dějí, Windows budou zdarma

  Dle slov Kirka Koenigsbauerera, Corporate Vice Presidenta pro divizi Microsoft Office, resp. řádků na blogu, budou v současnosti užívat velikost displeje pro rozlišováním mezi profesionálním a osobním užitím. Dle průzkumu tvoří hranici, definující opravdové mobilní zařízení, právě úhlopříčka 10,1 palců a méně. Tyto tablety či konvertibilní notebooky jsou dle předpokladů užívány hlavně na cestách bez myši, pouze pomocí dotykové obrazovky. A pravděpodobně nepůjde o profesionální tablet, určený pro design a prezentace. Právě na těchto zařízeních mají být Office se zákadní funkcionalitou zdarma.

  Cíl je při tom jasný a Microsoft ani nemlží, nejde o velkorysost, nýbrž o snahu oslovit „mobilní uživatele“ s jejich telefony a naskočit do rozjetého vlaku. Správnost úvahy při tom potvrzuje 80 milionů stažení Office pro Android a iOS za méně než rok.

  Ukázká z testovací verze Office 2016.

  Také již považujme za oficiálně potvrzené, že nový desktopový kancelářský balík ponese jméno Office 2016 s objeví se v druhé půli roku 2015. Již existují testovací verze, musíte však mít předplatné Office 365 Business Premium nebo Enterprise E3.

  Zdroje: The Verge, Office Blogs

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  komu_ikace:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.