Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Elektro
  Pro 28, 2014
  0× Komentováno

  V době, kdy většina uživatelů stále používá USB 2.0 a ti nejzavilejší tvrdošíjně lpějí na svých Windows XP, přinášíme zprávu, že prvních zařízení s USB 3.1 (tzv. Super Speed +) se dočkáme do půl roku.

  USB 3.1 bylo uznáno standardem již v polovině letošního roku. Během první poloviny příštího roku by s podporou standardu s teoretickou propustností 10 Gbit/s, což je asi 20× více oproti 480 Mbit/s dosažitelných pro USB 2.0, přijít ve svých produktech společnosti jako Microsoft, Intel, Apple i další velcí výrobci.

  První základní desky s USB 3.1 ukázal Asus a MSI na Computexu 2014 před 7 měsíci.

  S tím se ztotožňují též producenti „brouků“ (řadičů) pro další kompletovaní na základní desky apod., jakými jsou Genesys Logic, Alcor Micro, ASMedia Technology, Prolific Technology a Phison Electronics. Ti doufají v začátek dodávek kolem druhého čtvrtletí 2015.

  Bez zajímavosti není ani použití nového konektoru USB typu C u Nokie N1.

  Takže očekávejme toto rozhraní s novým univerzálnějším konektorem Type-C (zůstanou ale i starší typy jako nejuniverzálnější a nejznámější Type-A) na většině nových notebooků roku 2015, o čemž se budeme moci přesvědčit na blížící se výstavě CES.

  Zdroje: DigiTimes, DigitalVersus, eTeknix

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  t_chnika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.