Záplata Windows 7 a 8.1 upozorní na upgrade Windows 10

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Dub 06, 2015
  0× Komentováno
  Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

  Windows 10 stále nejsou ve finální podobě, byť testovací verze vypouští Microsoft poměrně často. Už nyní ale tento gigant zavádí prostřednictvím Windows Update nástroj, který uživatele upozorní na (nutnost) možnost migrace, která bude zdarma. A pokud o „Desítky“ nestojíte ani zadarmo, bude vám je snad nutit?

  Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

  TIP: Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

  Jde konkrétně o doporučenou záplatu KB3035583, která se má tvářit jako nástroj, již upraví možnosti Windows Update. Ve skutečnosti prý nainstaluje spustitelné soubory pro stažení Windows 10 a prý snad i pro reklamu týkající se tohoto systému – např. kdy bude k dispozici. Což na nás působí jako dost invazivní nikoliv nabídka, ale tlak na změnu.

  Oficiální informace z webu MS říká: „Aktualizace umožňuje další funkce Windows Update upozornění 8.1 pro systém Windows a Windows 7 s aktualizací SP1“.

  Jakmile se Windows 10 dostanou o fáze RTM (Ready To Manufacture), nejspíš se třeba v úvodní obrazovce objeví dlaždice týkající se aktualizace či bude v systémové liště vyskakovat upozornění na možnost upgradu. Více se dozvíme později, protože finální Windows 10 jsou očekávány koncem léta.

  Rozhodně to ale není poprvé, co programátoři do systému vnutili něco, o co každý stát nemusí – ať už šlo o Nástroj ověření pravosti (XP a Vista) či upozorňování, že skončila podpora Windows XP.

  Zdroj: Neowin

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  ka_alina:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?