Trocha Androidu 5 na každém tabletu

 • Igor Viduna
  Kategorie: Návody,
  Říj 21, 2014
  3× Komentováno

  O novém Androidu „Lollipop“ jsme již psali, nyní přidáme další „nášup“, který Vám umožní ochutit váš starý Android špetkou nové chuti i bez koupě celého „lízátka“... Je libo klávesnici či tapety?

  TIP: Google rozšiřuje cukrárnu – Android 5 neboli „Lízátko“

  Sám bych rád ozkoušel novou klávesnici Google Keyboard 4.0 postavenou na novém designovém jazyku určeném mimo jiné pro web, Android i Chrome OS představeném pod názvem Material Design. Má jít o platformu sjednocující různé androidí produkty.

  K nainstalování nové klávesnice by mělo stačit stáhnout a spustit APK soubor z konečné verze Developer Preview. Funguje na všech telefonech a tabletech s verzemi 4.0 +, nepotřebujete při tom root oprávnění.

  • Soubor nainstalujte.
  • Jděte na „Language and input setting menu“. (Bohužel nyní nemám Android, abych abych frázi správně přeložil.)
  • Zapněte Google klávesnici jako výchozí.
  • Změňte téma v nasveních klávesnice na jedno z nabízených čtyř.

  Další věcí, která může fanoušky potěšit je kompletní soubor pozadí na plochu z Androidu 5.0. My nabízíme pouze ochutnávku, pro kompletní menu zkuste restauraci, ve které jsme pojedli i my, metaforicky řečeno.

  TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

  A pokud by vás zajímal i kompletní seznam zatím podporovaných zařízení Androidem 5, stačí rozkliknout odkaz s kompletním výpisem, zatím podporu oznámilo HTC, Motorola, Sony a samozřejmě Google. Postupně jich jistě přibude, třeba takový Samsung jistě nezůstane dlouho stát opodál.

  Zdroj: WCCFtech 1, 2

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  3 Komentáře

  1. Zdravím,

   stiahol a nainštaloval som si klávesnicu z odkazu vo Vašom článku, ale keď som ju chcel spustiť, píše mi: "Pri metóde vstupu je možné zhromažďovať zadávaný text... Chcete použiť túto metódu vstupu?"
   Tak teda neviem, či chcem?

  2. Dobrý den,
   díky za zajímavou informaci. Bohužel jsem to nemohl zkusit. Na druhou stranu nedělá tak samotný Android, anebo Chrome? Nevím, určitě je to na zvážení. Já osobně si nedělám iluze...

   Otázka jestli ta informace je tam proto, že klávesnice tak činí, anebo pro jistotu? U Windows 10 je to napsáno v licenčním ujednání přímo a natvrdo, že není místo pro pochyby, že Windows opravdu odesílají většinu dat.

   Každopádně díky za příspěvek.

  3. Áno, ale Windows 10 to robia zrejme iba teraz pri testovaní. A Android 5 je už vo finálnej verzii...
   Zaujímalo by ma, či to hlási aj niekomu ďalšiemu. (Ja som klávesnicu zatiaľ nepovolil.)

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  ma_inka:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?