Skull Canyon – první herní NUC od Intelu

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Bře 17, 2016
  0× Komentováno

  Intel NUC známe, ale většinou nejsou stavěna na hraní, protože integrovaná jádra nepatří zrovna mezi herní trháky, byť za posledních několik let učinila velký výkonnostní skok. Nyní prý tento nový kompaktní počítač s grafikou Intel Iris Pro Graphics 580 zvládne hraní her pod 1080p – tedy 720p či 900p.

  TIP: První kompletní NUC od Intelu – osazeno „Braswelem“

  Srdcem počítače se stal 14nm Intel Core i7-6770HQ, s jádrem „Skylake“ (4 jádra, 6 MB L3 cache, 2,6 GHz až 3,5 GHz a TDP 45 W). Tisková zpráva také hovoří o 128 MB L4 cache. Grafické jádro umí pracovat až na frekvenci 950 MHz a pokud jde o jeho další specifikace, počítejte s 576 shadery (připomeňme, že třeba Atomy a Celerony N mají jen 4), 72 TMU (Texture Mapping Unit) a 9 ROP.

  Pro případ externí grafické karty je zde i Thunderbolt 3. Práci urychlí až 16 GB RAM DDR4-2133 či 256GB SSD úložiště. Takto našlápnutý kousek vás však vyjde na 999 USD (asi 24 400 Kč),samotný procesor stojí 434 USD.

  Zdroj: techPowerUp

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  _lektronika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.