Sharp vyvíjí bezrámové displeje

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Televizory - projektory
  Čer 22, 2014
  0× Komentováno

  Společnost Sharp vyvíjí novou generaci bezrámových displejů Free-Form Displey, které mohou nabývat rozličných tvarů. Staví na IGZO technologii a speciálních patentovaných obvodech.

  Informace, že současné displeje mají pouze tvar pravoúhelníků (obdelníků), asi nikoho nešokuje. To konkrétně chce Sharp změnit. Displej FFD se má obejít bez řídícího okruhu (tzv. gate driver), protože jeho funkcionalitu nahradí jednotlivé pixely. Prototyp vidíte na fotografii. Kdy se dočkáme masové produkce zůstává ve hvězdách.

  Zkratka IGZO skrývá počáteční písmena prvků, polovodičů, využívaných v displejích, jedná se o indium, galium, zinek a kyslík. Díky tomu lze vyrábět displeje s vysokým rozlišením i o malé úhlopříčce.

  Zdroj: DigiTimes

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  mam_nka:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.