Seagate uvádí nejrychlejší 6TB disk

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Dub 08, 2014
  0× Komentováno

  Nedávno jsme psali o 5TB discích Toshiba. Nyní Seagate oznámil 6TB disk, který má být údajně nejrychlejší na světě.

  Vstupuje do exkluzivního klubu, jehož členem byl do nedávna Western Digital se svým HGST Ultrastar He6, plněným heliem. Helium má totiž nižší hustotu než vzduch a sedm ploten tak může být blíže u sebe a méně se zahřívají díky menšímu odporu.

  TIP:  Pevné disky - jak dlouho žijí?

  Seagate ST6000NM004 helium nevyužívá a my předpokládáme, že obsahuje pouze 6 ploten. Tento 3,5palcový disk při tom dosahuje stejných 7 200 otáček za minutu jako WD. Určen je pro nasazení v serverech a pracovních stanicích s provozem 24 × 7 (tedy non-stop) a přenosem až 550 TB za rok. Zvládá i hardwarové šifrování dat AES 256 bitů. A sám výrobce tvrdí, že s teoretickou přenosovou rychlostí 216 MB jde o nejlepší disk ve své třídě. WD u svého produktu udává 177 B/s. To asi díky 128MB vyrovnávací paměti, WD jí má „pouhých“ 64 MB.

  Zdroje: Seagate, WD, ExtremeTech

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  teplo_a:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.