Prodeje notebooků opět loni klesaly

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  Úno 19, 2016
  0× Komentováno
  Autor: bluebay, FreeDigitalPhotos.net

  Celosvětově o 6,3 % dle společnosti TrendForce, což se nezdá být mnoho, dokud procenta nepřevedeme do hrubých čísel. 11 milionů kusů už nevypadá jako kapka v moři.

  Tedy přesně řečeno bylo v roce 2014 prodáno 175,5 milionů kusů celosvětově, v roce 2015 tato cifra klesla na 164,4 milionů kusů. Hlavními důvody je prý slabé Euro a zpoždění nástupu nové generace procesorů „Skylane“.

  Autor: bluebay, FreeDigitalPhotos.net

  TIP: Prodeje počítačů nadále klesají, Xiaomi chce levné notebooky s Linuxem a staršími čipy Intel a Nvidia

  Mezi hlavních 5 hráčů na trhu patří výrobci HP, Lenovo, Dell, Apple a Asus. Jejich výsledky si můžete prohlédnout v tabulce, kde naleznete ještě Acer, Toshibu a Samsung.

  Ještě dodáme, že TrendForce odhaduje pokračování poklesu trhu i letos na asi 159,2 milionů kusů. Naopak se i nadále očekává nárůst prodejů chytrých telefonů.

  Zdroj: TrendForce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  elek_ronika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?