Přijde přetaktovatelné Core i3 „Kaby Lake“?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Lis 17, 2016
  1× Komentováno

  O nejnovějších procesorech Intelu jsme již psali, nyní je tu další zpráva, která zaujme hlavně nadšence, kteří nejsou bohatí. Týká se procesoru Intel Core i3-7350K.

  K znamená, že má procesor odemčený násobič, což usnadní možnosti taktování – jde o první podobný procesor řady i3 Zcela prvním 2jádrovým procesorem s odemčeným násobičem bylo výroční Pentium G3258, vydané k oslavě 20 let loga Pentium.

  TIP: Procesory Intel „Kaby Lake“ detailně

  Procesor podporuje HyperThreading (tedy zpracování 2 vláken na jádro), základní rychlost činí 4 GHz (4,2 GHz při Turbo Boostu). Zajímavé je, že TDP je dimenzováno až na 91 W. Vyrovnávací paměti L3 nabídne 4 MB. Prodáváno by mělo být v balení bez obyčejného „BOXovaného“ chladiče, což dává smysl vzhledem k určení, za cenu 177 USD (asi 4 500 Kč).

  Zdroj: TechPowerUp

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. Jako super no, ale ta cena je úplně úchylná. Už tak to má vysoké takty, takže přetaktování situaci moc nezlepší, TDP je pak nastaveno taky šíleně. Když pominu, že taktování dnes už nemá moc smyslu, tak cena se bude blížit hodně nějakému levnějšímu Core i5 a to je o dost lepší.

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  m_minka: