Právě testujeme Umax VisionBook 9Wi Pro

 • Igor Viduna
  Kategorie: Preview, Přenosná zařízení
  Črv 15, 2016
  2× Komentováno

  V současné době máme v redakci na recenzi nový kompaktní konvertibilní tablet od Umaxu s 9palcovým displejem a inovovaným hardwarem, který slibuje vylepšení oproti starší verzi 9Wi. Máte se na co těšit?

  TIP: Recenze Umax VisionBook 9Wi – modrý trpaslík

  Vylepšení je celá řada, podobně jako tomu bylo u většího sourozence VisioonBook 10Wi Pro, který se povedl. Co tedy „devítkové pročko“ nabízí nového?

  Výsledek měrění ve 3D Marku Professional (Cloud Gate), předchůdce dosáhl na skóre 998 (nárůst 52 %).

  Především procesor Intel Atom x5-Z8300 s frekvencí 1,44 GHz a zejména 2 GB operační paměti, tedy dvojnásobek. A již nyní vám mohu prozradit, že nárůst výkonu se pohybuje mezi 4 % až 88 % dle náročnosti benchmarků (u náročnějších získává navrch právě Atom x5) a samozřejmě došlo i prodloužení výdrže akumulátoru.

  Zleva: Umax 9Wi Pro a 10Wi Pro.

  Zbytek parametrů zůstal prakticky stejný. Tedy až na jedno velmi podstatné vylepšení, po kterém jsem volal už nějakou dobu – 9Wi Pro lze nabíjet prostřednictvím mikro USB portu. To je fantastické, tedy u řady produktů běžné, ale Umaxu k tomuto kroku gratuluji, alespoň u nejmenšího „2-v-1“ notebooku. Vystačíte si tak na cestách s jednou nabíječkou pro tablet i mobilní telefon například a děti nebudou třeba rušit při cestě do Chorvatska, protože se laptop nevybije.

  Aktuální cena Umax VisionBook 9Wi Pro UMM200V9C v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  Za zapůjčení VisionBooku 9Wi Pro děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Dobrý den,
   vím, že od nějaké zevrubnější analýzy je tu recenze, která se teprve chystá.. ale můžete mi prosím už teď prozradit, čím se 9Wi Pro liší od 10Wi Pro, samozřejmě kromě úhlopříčky displaye a již zmíněné možnosti nabíjení pomocí micro USB?

   Děkuji a přeji hezký den.

  2. Dobrý den,
   jistě rozložením klávesnice, chybí třeba Alt Gr. Proto je ovládáni občas složitější. Nižší je logicky výdrž akumulátoru, ale i tak není zcela nízká. Fotoaparát nezlobí jako u 10 a mám pocit, že fotí lépe. Subjektivně vnímám i reproduktory jako výkonnější.

   Na co jsem narazil a ani výrobce to nepopírá, k připojení USB disků je třeba, aby měly vlastní napájení či aktivní USB hub, protože se nerozjedou ani přes OTG redukci z mikroUSB, což 10 zvládá přes OTG redukci. Jinak na flash disky a jiné věci jako myš (tu mám ale také BT) funguje USB bez problémů. (S těmi disky má prý potíže již více tabletů.)

   Proto záleží, na co potřebujete tablet mít, na cesty či jako druhé PC se více hodí 9 Pro, jako plnohodnotný notebook bych volil 10 Pro (sám jej tak používám). Reproduktory jsem vyřešil BT přenosným repráčkem GoGen, který převyšuje notebooky kvalitou a pro sledování filmů je samozřejmě mnohem lepší volbou.

   Stačí Vám to takhle? Recenzi plánuji do týdne.

   Pěkný den.

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  mam_nka:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.