Jsou Windows 7 stejně dobrá jako „XPéčka“?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Led 27, 2014
  2× Komentováno

  Společnost HP nedávno na svém webu zveřejnila reklamu na nové počítače s Windows 7, prý kvůli poptávce. Navíc ušetříte 150 USD. Může být důvodem boj o zákazníky?

  Loni zaznamenalo HP pokles na žebříčku výrobců počítačů, kdy jej z trůnu sesadilo čínské Lenovo. Logickým úsudkem proto můžeme dojít k tomu, že právě ve snaze oslovit nejširší spektrum zákazníků začala společnost opět propagovat Windows 7, rok po uvedení Windows 8.

  Tato možnost i v ČR existuje stále prostřednictvím „downgradu“ z Windows 8, ale nemůžete si vybírat u všech modelů. Stejnou možnost nabízejí i další velcí hráči (Dell, Lenovo i Acer), ale spíše pro firemní zákazníky, zatímco reklama HP cílí na SOHO segment (Small Office, Home Office).

  Proč si ale výrobce myslí, že Windows 7 mohou přitáhnout zákazníky? Nejspíše proto, že „Sedmičky“ jsou s podílem skoro 50 % nejpopulárnějším operačním systémem od Microsoftu a, i když podíl Windows 8 na trhu roste (nyní spolu s 8.1 drží asi 10 %), roste pomaleji, než u Windows 7.

  Na Windows XP při tom stále spoléhá okolo 30 % uživatelů. A, jak víme, čeká je konec technické podpory, a proto se nabízí otázka, jak se trh po tomto datu promění? Možná čeká Windows 7 osud „XPéček“, která se nakonec stala tak trochu nechtěným dítětem, protože byla tak moc dobrá, že de facto zpečetila budoucnost Windows Vista, které u zákazníků neuspěly.

  Budou „Osmičky“ následovat pro změnu je? Nové verze OS se objevují rychle a přechod na každou novou verzi by se firmám nevyplácel. Tím spíše, když třeba nedávno přešly na Windows 7. O jakém operačním systému uvažujete vy jako náhradě Windows XP?

  Zdroje: Neowin, HP, HEXUS.net

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Je to podle mého soudu dobrý marketingový tah. Já sám nedám na W7 x64bit dopustit. Je to vrchol systémů od Microsoftu. W8(.1), jsou už cestou z vrcholu dolů. Já měl vždy v PC, ten nejmodernější systém. S Vistou jsem si spálil prsty a W7, která byla ve skutečnosti jen jejím upgradem a ne novým systémem, jak nám nabulíkovali, ale byl to pozitivní krok. W8 je krokem zpátky! Koupit si svůj první počítač s tímto systémem, tak na počítače zanevřu, už jen kvůli systému W8, který dnes všude cpou. Zlatá W7! U těch zůstanu, dokud na nich poběží vše, co k práci na PC potřebuji. Long live Windows7. :-)

  2. Vidíte, já mám a měl již na řadě notebooků Windows Vista Ultimate a nemůžu si na ně stěžovat, vše funguje - nikdy jsem neměl problémy s ovladači (vždy platforma Intel, jeden nový notebook s AMD APU bohužel padal, ovladače na Visty již nebyly a ani ty pro W7 nestačily, i když obvykle fungují bez problémů).

   Dokonce jsem si je nechal, i když jsem koupil notebook s Windows 7, licenci si schovávám, až když Visty nebudou mít podporu. Pokud notebook ještě poběží, protože si nedělám iluze, že nový notebook (koupil bych bez systému) už bude na Vistách běžet.

   Je to otázkou preferencí. Ale máte pravdu, že Windows 8 jsou pro dost lidí nepřehledaná, první věc, co dělám je vždy instalace Classic Shell, aby vypadaly alespoň trošku normálně.

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  _beceda:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.