Podivná GeForce GTX 750 se 4 GB paměti

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Úno 12, 2015
  1× Komentováno

  Půl roku po uvedení generace GeForce 900 nabízí Asus technologicky již postarší grafickou kartu Strix GeForce GTX 750 Ti OC edition rovnou s „nehoráznými“ 4 GB grafické paměti.

  K čemu může být slabšímu GPU užitečné takové množství RAM? Pro obraz 4K či 5K? Snad, ale na to stačí i méně paměti, vždyť 4 GB se v základu chlubí mnohem výkonnější GeForce GTX 980 nebo GTX 970.

  TIP: Nvidia uvádí GeForce GT 730

  Nejspíše jde o snahu zatraktivnit výběhový model a vyprodat sklady, kde se možná „povaluje“ nadbytek čipů GDDR5 s takty 5,4 GHz. Přeci jen existuje stále dost uživatelů, kteří se ptají, kolik giga má grafická karta a podle toho posuzují její výkon.

  Šířka paměťové sběrnice zůstává pouhých 128 bitů. GPU se dočkalo přetaktování z 1 124 MHz na 1202 MHz (tedy o 7,7 %) při 640 CUDA jádrech a 28nm výrobním procesu. Cenu Asus neuvedl, slibuje ale 0dB chlazení.

  Zdroj: Asus

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. 4 GB jsou opravdu pro takovou kartu k ničemu. Stejně tak 0 dB je u 2 ventilátorů hovadina.

   Na druhou stranu - GTX 750 TI je skvělá karta, zřejmě s nejlepším poměrem výkon versus spotřeba. Nepotřebuje přídavné napájení, TDP někde kolem 60 W, přitom výkonu hromada. I díky tak malé spotřebě je možné, že karta mimo 3D pojede bez ventilátorů.

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  komun_kace:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?