Odolný miniaturní průmyslový počítač

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Bře 15, 2015
  0× Komentováno

  Společnost Logic Supply přestavuje zařízení typu NUC (Next Unit of Computing), určené pro průmyslové nasazení, což značí pasivní chlazení či odolnou konstrukci. Vnitřek při tom nebude pomalý.

  Jde rovnou o dva modely řady ML100 pod označením G10 a G30. Společné je šasi odolné proti prachu, nárazům či vibracím (uvnitř není žádná pohyblivá mechanická součástka). Chlazení je samozřejmě pasivní a celková spotřeba by se měla pohybovat kolem 7,5 W. Příplatkově lze pořídit univerzální DIO (Digital Input/Output) konektor.

  TIP: Intel NUC bez větráku za 129 dolarů

  Uvnitř najdeme mimo jiné 2jádrové procesory rodiny "Broadwell": Core i3-5010U (2,1GHz) nebo Core i5-5300U (2.3GHz, v Turbo módu až 2,9 GHz) se sníženým příkonem TDP 15 W, až 16 GB RAM nebo až 512GB SSD disk M.2. Nechybí samozřejmě COM port, USB 2.0 i 3.0, gigabitová síťovka či Wi-Fi s dvojitou anténou.

  Zadní strana NUC ML100G-10 vs ML100G-30.

  Slabší model se čtyřjádrovým Celeronem N2930 s frekvencí 1,83 GHz (až 2,16 GHz) a TDP 7,5 W disponuje hned dvěma porty RJ45 pro gigabitovou LAN či 1TB mSATA SSD. Ceny budou startovat na sumě okolo 500 USD (asi 12 900 Kč).

  Zdroje: TechPowerUp, Logic Supply

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  t_chnika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.