Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Úno 20, 2014
  0× Komentováno

  Jde o druhou generaci edice Titan, tj. nejvýkonnější grafickou kartu. Verze Black staví na grafickém jádře GK110B s vyššími takty a logicky i vyšším výkonem v porovnání s GeForce GTX 780 Ti, vycházející ze stejného jádra.

  Abychom zbytečně nepapouškovali, co již někdo přehledně zpracoval, specifikace karty si prohlédněte na obrázku, kde jsou srvonány s GeForce GTX 780 Ti. Po jejich přečtení nikoho jistě nepřekvapí podporda až čtyř monitorů při maximálním rozlišení 4096 × 2160, spotřeba 250 W ani cena 999 USD (asi 19 900 Kč).

  Výrobcem deklarovaný výkon má činit solidních výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). Pro ilustraci uveďme, že typická stolní kalkulačka disponuje výkone v řádech jednotek či desítek FLOPS.

  V na dalších obrázcích vidíte výkon karty v nejnovějších hrách a její srovnání s dalšími „grafikami“ z produktové řady Nvidia.

  Zdroje: Nvidia Blog, GeForce.com

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  elek_ronika:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.