Nové výkonné miniaturní HEXA Ultra SFF PC

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  květen 08, 2014
  0× Komentováno

  Stroje Ultra SFF (Ultra Small Form Factor) jsou maličké počítače, které se mohou vejít třeba do ruky. Ne vždy musí být vyloženě nevýkonné. Tento stroj pohání 4jádrový procesor taktovaný na 3,2 GHz. Levné to ale nebude.

  Pro úplnost dodáme, že jde o Intel Core i7-4770R s 6 MB L3 cache, Turbo Memory frekvencí až 3,9 GHz a nemalým TDP 65 W. Navíc integruje ne úplně slabé integrované grafické jádro Intel Iris Pro Graphics 5200 (200 MHz až 1,3 GHz).

  Zařízení lze objednat na webu s možnostmi konfigurace velikosti RAM od 8 do 16 GB DDR3-1600, také u datových úložišť máte možnost volit. V základu najdete klasický 500GB HDD, za pakatel obdržíte 1TB pevný disk 7 200 ot./min. Můžete volit SSD (s kapacitou až 1 TB), to dokonce i ve „dvoukobinaci“ s mechanickým diskem. Též můžete vybrat hybridní disk. A pokud by vám ani to nestačilo, nabízí se navíc také 64GB nebo 256GB mSATA SSD s vysokými deklarovanými přenosovými rychlostmi (čteni 550 MB/s, zápis 485, resp. 505 MB/s). Vešla se i optická mechanika s Wi-Fi či Bluetooth. Z operačních systémů volíte mezi Windows 7 Home Premium či Windows 8.1, připlatit lze za verze Professional.

  Možností není rozhodně málo. Cenové nůžky mezi základem a vámi preferovanou konfigurací však svojí volbou můžete rozevřít velmi citelně: 866 USD (asi 17 050 Kč) až daleko za hranici 2 000 USD (asi 39 400 Kč), dle volby dalšího softwaru či periferií.

  Zdroje: TechPower Up, iBUYPOWER

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  kapa_ina:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.