Nové cloudbooky od Umaxu přijdou koncem léta

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Počítače, Přenosná zařízení
  Srp 03, 2017
  8× Komentováno

  Produkty společnosti Umax jsou našim čtenářům dobře známy, v půlce září se portfolio značky rozšíří o dva nové cloudbooky, které nabídnou kromě jiného také prostor pro SSD disky. Každý na to při tom jde trošku jinak.

  Nedostatek úložného prostoru je jednou z věcí, na které opakovaně žehráme v recenzích cloudbooků i přes to, že víme, proč tomu tak je – tedy kvůli ceně licencí Windows 10. Umax na to reaguje po svém, nabídne dva modely s prostorem pro druhý disk (SSD či 2,5palcový) s možností zvolit si vlastní typ disku a kapacitu.

  14palcový model VisionBook 14Wa nabídne „chlívek“ pro 2,5palcový pevný disk. Výšku neznáme, hovoří se o 2,5palcovém SATA SSD disk slotu, ale zcela teoreticky nevidíme důvod, proč nemoci zvolit mechanický pevný disk – rozměrově ani z hlediska napájení. Vzhledem k nárůstu výšky přibyl i konektor RJ45 pro připojení k síti (bohužel nikoliv gigabitové), což může VisionBook posunout blíže korporátní sféře. Procesorem je 2jádrový Celeron N3350, stejně jako u 13Wa. Operační paměti nabídne 4 GB, displejem bude klasický TN s rozlišením 1366 × 768 – spatřujeme v něm přímého nástupce námi oceněného modelu 14Wi spíše než v modelu 14Wi Plus. Tomu odpovídá doporučená koncová cena 5 990 Kč, ta je již nyní na internetu nižší. :o)

  Druhý model 13Wa Pro míří výše, vcelku zásadně upgraduje námi testovaný bílý VisionBook 13Wa. Procesor Intel Celeron N3450 disponuje 4 výpočetními jádry, velikost RAM zaokrouhlili na příjemně sudé 4 GB. 13palcová obrazovka pojme 1920 × 1080 pixelů, jde tedy o IPS Full HD displej. Co jej odlišuje zejména od konkurence bude volný slot pro SATA SSD disk typu M.2 a přibyla též čtečka otisků prstů. Atraktivním bude i díky šasi z kovu (asi hliníku). Sečteno a podtrženo, vše za 6 990 Kč.

  Zdroj: Umax

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. Nevite, zda bude mozne nastavit boot z pridaneho SSD, tedy tam nainstalovat OS, ten pouzivat a nasledne puvodni 32 GB disk notebooku vymazat a pouzivat na data?

  2. Dobrý den, nevím, ale logika věci velí, že by to neměl být problém. Při instalaci Windows lze disky formátovat a nastavit, kam systém nainstalovat - jistě půjdou přímo na SATA řadič či PCI-E sběrnici, takže je instalační program uvidi. Nebál bych se, že to nepůjde. V BIOSu pak nastavit prioritu bootování a je to. Až jej mít budu, mohu zkusit. Teď mě napadlo, že vlastně by mohlo jít i systém nainstalovat na mikroSD kartu, pak by bylo jasné, že SSDéčka půjdou. Mějte se.
  3. Dobrý den, dle informací Umaxu: WD GREEN SSD WDS120G1G0B 120GB M.2, WD BLUE SSD WDS250G2B0B 250GB M.2, WD BLUE SSD WDS500G2B0B 500GB M.2. Jinak je třeba se vyhnout těm, co mají řadič PCI-E, ty notebook nezvládne. Sám jsem narazil s modelem Transcend. Hledejte SATA disky M2.
  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  komunikac_:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.