Microsoft haní Chromebooky – „Win“ jsou lepší

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  Črv 15, 2014
  0× Komentováno

  Příchod levných laptopů s Chrome OS asi začíná dělat Microsoftu vrásky, podobně jako Android v tabletech. Spolu s HP slibuje ústy Kevina Turnera, Microsoft Chief Operating Officer, ještě o prázdninách notebook  „Steam PC“ za cenu 199 USD. Také posluchače poučil, proč jsou Windows lepší...

  Rozhodně vtipně vyznívá i obrázek vysvětlující, v čem jsou Chromebooky horší než klasické desktopové notebooky. Vtipné nám na tom přijde zejména to, jak haní závislost „Google zařízení“ na internetu v kontextu toho, co dělá sám s Office, aktivacemi Windows i jiných aplikací apod.

  TIP: Po prázdninách čekejme boom tabletů s Windows 8.1.

  Podrobnější specifikace nikdo nezmiňuje. My bychom čekali některý z nových Celeronů „Bay Trail“. Naopak „Redmond“ dále slibuje, že později se dokonce chystá 7 až 8palcové zařízení (asi tablet) dokonce za 99 USD včetně operačního systému. Operačním systémem budou jistě Windows, jejichž licenční poplatky byly dříve sníženy o 70 % (na cca 15 USD) či zcela zrušeny.

  Zdroj: Engadget, The Verge

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  k_munikace:
 • Poradna

 • Tipy na výhodný nákup


  běžná cena: 11 499 Kč


  výhodná koupě: 7 752 Kč


 • Komerční odkazy

  Podpořte web DigiLidi: 
  nákupem na ALZA.cz
  vyhledáním nejlepší ceny na Heureka.cz
  nákupem v Číně

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce


 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.