Malá a nadupaná GeForce GTX 970 od Gigabyte

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Říj 24, 2014
  0× Komentováno

  Společnost Gigabyte představila grafickou kartu GV-N970IXOC-4GD, specifickou tím, že se vejde i do základních desek formátu mini-ITX (17 cm) při plné velikosti PCB a výkonu, který pokoří Radeon R9 290X i díky přetaktování.

  Kromě toho se o provozní komfort GPU stará chladič WindForce se 100mm ventilátorem, tělesem z hliníku a trubkami z mědi.

  TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

  Karta se dodává mírně „nadopovaná“ již z továrny. Srovnejme rychlost jádra 1 076 MHz (1 216 MHz při GPU Boostu) s referenčními takty 1 051 MHz, resp. 1 178 MHz. Paměti zůstaly netknuty na 7 GHz. O kapacitě se jeden zdroj nezmiňuje, ale očekávali bychom standardní 4 GB, což potvruje druhý článek. To vše z ní činí nejspíš nejvýkonnější mini-ITX grafickou kartu současnosti. Anebo nejmenší GeForce GTX 970 současnosti při šířce 12 cm? Cena 329,99 USD (asi 6 600 Kč) při tom nijak nevybočuje mezi grafickými kartami běžných rozměrů. Nadšenci se mohou těšit již v listopadu.

  Zdroj: TechPowerUp, Tom´s Hardware

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  k_munikace:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?