Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Malá a nadupaná GeForce GTX 970 od Gigabyte

24. 10. 2014

24. 10. 2014

Společnost Gigabyte představila grafickou kartu GV-N970IXOC-4GD, specifickou tím, že se vejde i do základních desek formátu mini-ITX (17 cm) při plné velikosti PCB a výkonu, který pokoří Radeon R9 290X i díky přetaktování.

Kromě toho se o provozní komfort GPU stará chladič WindForce se 100mm ventilátorem, tělesem z hliníku a trubkami z mědi.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

Karta se dodává mírně „nadopovaná“ již z továrny. Srovnejme rychlost jádra 1 076 MHz (1 216 MHz při GPU Boostu) s referenčními takty 1 051 MHz, resp. 1 178 MHz. Paměti zůstaly netknuty na 7 GHz. O kapacitě se jeden zdroj nezmiňuje, ale očekávali bychom standardní 4 GB, což potvruje druhý článek. To vše z ní činí nejspíš nejvýkonnější mini-ITX grafickou kartu současnosti. Anebo nejmenší GeForce GTX 970 současnosti při šířce 12 cm? Cena 329,99 USD (asi 6 600 Kč) při tom nijak nevybočuje mezi grafickými kartami běžných rozměrů. Nadšenci se mohou těšit již v listopadu.

Zdroj: TechPowerUp, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek