Intel Pentium slaví 20 let

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Bře 25, 2014
  0× Komentováno

  Je tomu už pár dní, co Intel oznámil své plány a nové procesory. Mezi nimi i Intel Pentium Anniversary Edition s odemčeným násobičem jako model oslavující 20 let této značky.

  Intel Extreme Edition

  Tím asi nejzajímavějším, resp. nejvýkonnějším, procesorem bude 8jádrový procesor Intel Extreme Edition (Haswell-E), podporující nové paměti DDR4 a čipset X99. Dostupný bude v druhé polovině roku.

  Dalšími procesory pro nadšence bude 4. generace procesorů Intel Core s kódovým názvem „Devil's Canyon“. Upraveno u nich bylo zejména chlazení thermal interface material (TIM), tedy hmota mezi čipem a rozvaděčem tepla  pro lepší schopnost přetaktování. Podporován bude nový čipset Intel série 9. Trh obohatí v polovině r.oku.

  Procosory „Sneak Peek“, 5. generace procesorů Intel Core (Broadwell), budou vyráběny 14nm výrobním procesorem s integrovanou výkonnou grafikou Iris Pro s vlastní grafickou paměti eDRAM.

  A konečně je tu Intel Pentium Anniversary Edition, vycházející z architektury Haswell, s odemčeným násobičem, což usnadní přetaktování. Vzhledem k cílové skupině procesorů Pentium bychom pak předpokládali dostupnost i pro méně movité, což je jistě dobrá zpráva, protože dříve patřily vždy „overclockerké“ edice k nejdražším. Podporovány jsou čipsety série 8 a 9.

  Zdroje: Hexus.net, Notebook Review

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  _echnika: