Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

HP Sprout – vítejte v interaktivní 3D budoucnosti

30. 10. 2014

30. 10. 2014

Ani na první pohled nevypadá jako běžný „all-in-one“ počítač v monitoru, okamžitě zaujme 3D kamera a projektor spolu s interaktivní pracovní plochou – 20palcovým Touch Matem.

Po stránce vnitřních komponent jde, řekněme, o běžný mainstreamový počítač s procesorem Core i7-4790S (4 jádra, 3,2 GHz / 4 GHz, 8 MB cache, TDP 65 W), 8 GB operační paměti DDR3-1600, 1TB hybridním pevným diskem s 8 GB SSD a notebookovou grafickou kartou GeForce 745A (384 shaderů, 837 MHz, 2 GB paměti DDR3 s taktem 1,8 GHz efektivně).

Jedinečným jej však činí něco úplně jiného a sice HP Illuminator, tedy DLP projektor kombinovaný se snímacím systémem 4 webových kamer Intel RealSense 3D Camera s rozlišením 14,6 Mpix (jde o první produkt na trhu s tímto řešením) a LED lampou. Kamera umí snímat 2D i 3D objekty, které počítač převede to digitální podoby.

Obraz se naopak promítá na podložku Touch Mat, jejímž prostřednictvím lze PC také ovládat (je to takový velice interaktivní grafický tablet s obrazem). 23palcová WLED obrazovka s Full HD rozlišením je samozřejmě dotyková s podporou multitouch (tzn. ovládáním více prsty).

Zařízení můžete objednat na webu výrobce již nyní za cenu 1 899,99 USD (asi 41 400 Kč).

Zdroje: HP 1 a 2, PCMag.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek