HP Sprout – vítejte v interaktivní 3D budoucnosti

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC
  Říj 30, 2014
  0× Komentováno

  Ani na první pohled nevypadá jako běžný „all-in-one“ počítač v monitoru, okamžitě zaujme 3D kamera a projektor spolu s interaktivní pracovní plochou – 20palcovým Touch Matem.

  Po stránce vnitřních komponent jde, řekněme, o běžný mainstreamový počítač s procesorem Core i7-4790S (4 jádra, 3,2 GHz / 4 GHz, 8 MB cache, TDP 65 W), 8 GB operační paměti DDR3-1600, 1TB hybridním pevným diskem s 8 GB SSD a notebookovou grafickou kartou GeForce 745A (384 shaderů, 837 MHz, 2 GB paměti DDR3 s taktem 1,8 GHz efektivně).

  Jedinečným jej však činí něco úplně jiného a sice HP Illuminator, tedy DLP projektor kombinovaný se snímacím systémem 4 webových kamer Intel RealSense 3D Camera s rozlišením 14,6 Mpix (jde o první produkt na trhu s tímto řešením) a LED lampou. Kamera umí snímat 2D i 3D objekty, které počítač převede to digitální podoby.

  Obraz se naopak promítá na podložku Touch Mat, jejímž prostřednictvím lze PC také ovládat (je to takový velice interaktivní grafický tablet s obrazem). 23palcová WLED obrazovka s Full HD rozlišením je samozřejmě dotyková s podporou multitouch (tzn. ovládáním více prsty).

  Zařízení můžete objednat na webu výrobce již nyní za cenu 1 899,99 USD (asi 41 400 Kč).

  Zdroje: HP 1 a 2, PCMag.com

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  televiz_:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.