HDMI si porozumí s porty USB typu C

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Televizory - projektory, HTPC, MMC
  Zář 03, 2016
  1× Komentováno

  HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

  Monitory s podporou technologie (musí být nativní, funkce nebude zpětně kompatibilní) přijmou prostřednictvím takového kabelu nejen obraz ale i zvuk. Podporováno bude HDMI verze 1.4b, které zvládne rozlišení až 4K při 30 Hz, stejně tak 3D obraz, HDMI Ethernet Channel (HEC), Audio Return Channel (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

  TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?, Nová specifikace HDMI 2.0a

  Výhody takového řešení jsou nasnadě – univerzálnost konektoru a skutečnost, že HDMI je ve světě multimédií či TV rozšířenější než DisplayPort, který ve verzi 1.4 umí až 8K rozlišení a mimo jiné též podporuje konektivitu s USB C. Usnadnit se má propojování různých zařízení, ubude snad kabelů?

  Obraz lze prostřednictvím USB posílat již nějakou dobu, ale vyžaduje to speciální zařízení, což by nyní mělo odpadnout.

  Zdroj: hdmi.org 1 a 2

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  mamin_a:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.