Gigabyte představil nejmenší GTX 1080 pro HTPC

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, HTPC, Počítače
  Zář 06, 2017
  0× Komentováno

  Novinka nese označení GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G (GV-N1080IX-8GD) a s délkou pouhých 16,9 cm bude nejmenší na světě. Navíc ji výrobce ještě dovolí přetakotovat programem AORUS Graphics Engine. Běžná karta s tímto grafickým čipem bývá při tom natažena na cirka 27 cm.

  Takty grafického jádra běžně dosáhnou na frekvence 1 607 MHz (při Boostu v herním módu až 1 771 MHz), a 8 GB grafické paměti GDDR5X se také za efektivních 10 GHz nemusí stydět. Paměťová sběrnice má šířku 256 bitů. Zbylé hodnoty, které běžnému smrtelníkovi řeknou asi tolik jako výstup z konference jaderných fyziků zní telegraficky takto: 2,560 CUDA jader, 160 TMUs, 64 ROPs.

  Výstupů má karta také dost nechybí tři DisplayPorty 1.4, duální DVI a HDMI 2.0. Cenu neznáme, na co se ale asi každý z potenciálních zákazník zeptá, je příkon. Ten jsme nezjistili, ale výrobce doporučuje alespoň 500W zdroj.

  Zdroje: Gigabyte, TechPowerUp

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  elektronik_:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?