Dvě čtečky (nejen) pevných disků

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Pro 03, 2014
  0× Komentováno

  Addonics Technologies nabízí dva zajímavé produkty – externí a interní čtečku 2,5palcových disků, která s adaptéry zvládne mSATA, M2 SSD disky i CF karty.

  Interní „dock“ určený do 3,5palcové pozice lze k základní desce připojit prostřednictvím USB 3.0 či SATA konektoru (napájen je buď USB či klasickým konektorem, který známe z 3,5palcových disketových mechanik). Hmotnost činí 200 g, cena 49 USD (asi 1 100 Kč).


  Externí typ má stejné schopnosti. S počítači komunikuje skrz USB (2.0 i 3.0) či eSATA, napájí jej buď USB či může mít vlastní zdroj. Má nižší hmotnost 157 g i cenu 45 USD (asi 1 000 Kč).


  Zajímavé je také to, že jde opravdu pouze o čtečky, které blokují zápis, takže se mohou hodit do serverů či nasazení, kde není žádoucí, aby uživatelé mohli zapisovat data na externí média. Adaptéry se přikupují za ceny kolem 25 USD (asi 560 Kč).

  Zdroj: Addonic 1 a 2

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  _aminka:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?