CES 2016: Liquid Jade Primo, 21MPixelový telefon od Aceru

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Přenosná zařízení
  Led 04, 2016
  0× Komentováno

  Jako každý první týden v lednu začal veletrh CES, na kterém se výrobci předhánějí v novinkách, které letos chtějí uvést na trh. Acer předvádí vcelku nabitý smartphone s Windows 10.

  Telefon s 5,5palcovým displejem ze zahnutého Gorilla glass nabídne technologii podsvícení AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) a Full HD rozlišení 1 920 × 1 080. Procesoru Snapdragon 808 SoC (se 6 jádry a grafikou s taktem až 600 MHz) sekundují hned 3 GB RAM, nezbytností je 32 GB úložného prostoru apod.

  USB samozřejmě výrobce ošetřil novým oválným typem C. Díky technologii Microsoft Continuum a Windows 10 lze k telefon spojit s dokovací stanicí Display Dock a napojeným monitorem, klávesnicí a myší a můžete jej využívat jako klasický počítač. Teoreticky ale stačí jen HDMI, přičemž telefon může posloužit jako touchpad. Výkon bude jistě dostačující nejen na základ v podobě internetu a office.

  Zadní 21Mpixelový fotoaparát podpoří dva LED blesky, přední si musí vystačit s 8 MPixely. Na trhu se zařízení objeví již v únoru za cenu 570 Eur (asi 15 400 Kč).

  Zdroje: Notebookcheck, TeleRead

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  elektron_ka: