Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

A9 Noontec Smart TV Box: Android nejen na okrasu

26. 05. 2012

26. 05. 2012

Dnes si představíme další z rodiny přehrávačů založených na Androidu. Již dříve jsme testovali FV1-Google TV BOX. Co na vás čeká po otevření krabice? Samozřejmě přehrávač samotný, bezdrátový set mini klávesnice a myši. Obě zařízení mají vypínač, čili šetří baterie. Klávesnice i myš jsou pro ovládání velice pohodlné. Součástí balení je také HDMI kabel. A9 je chlazena pasivně, takže odpadá zbytečný a nepříjemný hluk.

A9 lze připojit na oficiální obchod Play, kde najdete tisíce aplikací jak zdarma, tak placených.  K dispozici také máte veškeré služby spojené s vaším Google účtem, A9 vám prostě poskytne veškeré výhody, které s tím souvisí. Android zde najdeme ve verzi 2.3.1 a za zmínku určitě stojí fakt, že výrobce přislíbil na A9 také android verze 4.0 (je již k dispozici beta verze 4.0, ale je neveřejná).

Aktuální cena Noontec A9 Smart TV Box v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Posílejte mail na své TV, prohlížejte online fotografie z aplikace Picassa

Díky A9 smart TV Box můžete směle posílat pomocí gmailu maily svým známým, přátelům či rodině. Koukněte se na televizní program díky aplikaci TV Program a zjistíte, že nepotřebujete již tiskoviny, přečtěte si nejnovější zprávy přímo ve vaší televizi. Pohodlně z křesla. Zjistíte, že aplikací, které by vás mohly zajímat, je nepřeberné množství.

Z obchodu Play si můžeme nainstalovat například Flash player pro podporu videí na internetu. Získáme tak přístup k videím v archivech televizí přímo v prohlížeči. Například Česká televize nám poskytne hned tři aplikace – iVysílání (kompletní archiv ČT), ČT24 a ČT4. Ve druhých dvou jmenovaných máme k dispozici beta verzi sledování online vysílání, které někdy drobet zlobí. V případě ČT4 máme online vysílání k dispozici, jen pokud má ČT licenci pro vysílání na internetu. Jste hudebními fandy? Stáhněte si aplikaci ÓčkoTV. Hledáte zahraniční sportovní TV a nejen ty? Máte k dispozici SOPcast player.

K TÉMATU  Recenze Sony ILCA-77M2Q - vyspělý video přístroj (1. část)

Všechny dostupné aplikace pro pořizování screenshotů vyžadují bohužel tzv ROOT, proto můžete shlédnout ovládací prostředí pouze na videoukázkách.

Poněkud zklamáním pro mne byl fakt, že nelze využít oba video výstupy souběžně (HDMI a RCA). Omluvte prosím zhoršenou kvalitu videonahrávek, na kterých můžete shlédnout ukázky přehrávání TV archivů pomocí prohlížeče a také práci s některými aplikacemi.

 

Přehrávání multimediálních souborů

OD testování FV1 google TV box doba poněkud pokročila a stejně tak se činili vývojáři aplikací pro přehrávání videa a audia pro Android. Například DICE player již umožňuje pohodlnou obsluhu titulků i výběr audio stopy. Přiznejme si ovšem, že A9 není stále ještě přehrávač pro full HD mkv filmy. Ale na takové divx a xvid videa je více než dostačující.

Přehrává je plynulé i ze sítě. K procházení nasdílených složek doporučuji nainstalovat a používat ES správce souborů (opět zdarma). Obejdete tak nutnost být připojeni přes wi-fi (kabel je kabel), protože například DICE player(který je mimochodem považován za jeden z nejlepších přehrávačů multimédií na Androidu) umí přistupovat k nasdíleným složkám pouze, když je wifi zapnuta.

Přehrávání videa na A9 noontec smart TV Box

 

Komu přijde tedy tento přehrávač k chuti?

Asi všem, kteří by rádi pobrouzdali na internetu, občas si pustili nějaké to video, či si jen třeba poslechli své oblíbené rádio. S A9 si užijete zábavu v podobě her přímo v obýváku bez nutnosti zapínání PC, kouknete se na váš oblíbený seriál z archivů, který jste nestihli, když se vysílal v TV. To vše bez nějakých pokročilých znalostí. Kdo již vlastní telefon s Androidem ví, o čem mluvím. Tak jak jsme si již zvykli u nových řad přehrávačů s čipem Realtek (například Xtreamer Prodigy/SW3), že Android je tam spíše lákadlem a na okrasu, musíme u A9 a podobných přehrávačů říct, že zde je to právě naopak. Android funguje skvěle. Horší je to oproti realtek based přehrávačům v podpoře mkv a full HD videí obecně. Nicméně jak je vidět na příkladu DICE player, ušli vývojáři těchto aplikací zase velký kus cesty a přibližují se uspokojivému výsledku.

K TÉMATU  Aktuálně: Rychlé filmy s 48 FPS, DAB v Česku, záznam z HDMI a test polarity reproduktorů

 

Aktuální cena Noontec A9 Smart TV Box v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

zápory klady
– Full HD video není přehráváno zcela bez potíží + zvládnutý přístup na internet a online média
– Pomalejší reakce při prohlížení stránek s více FLASH obsahem + v setu klávesnice a myš

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek