5 nejdůležitějších trendů cloud computingu pro rok 2021, o kterých byste rozhodně měli vědět

 • placená inzerce
  Kategorie: ,
  Úno 08, 2021
  0× Komentováno

  Je třeba si přiznat, že situace spojená s COVID-19 nás bude ovlivňovat po celý tento rok. Naším hlavním cílem bude přizpůsobení proměňující se době, kterou právě prožíváme, a cloud bude páteří a základem pro naše počínání. Přečtěte si, kterým směrem by se cesta cloudu měla letos ubírat.

  1. Umělá inteligence podpoří efektivitu a rychlost cloud computingu

  Cloudová platforma uživateli umožňuje díky umělé inteligenci (AI) přístup ke strojovému učení, rozpoznání jazyka a dalším prvkům. Podniky všech velikostí a oborů tak budou mít k dispozici chytřejší algoritmy pro zvýšení produktivity a efektivity.

  AI nadále podpoří zvýšení výkonu a škálovatelnosti, projekty AI projdou dynamickými změnami v kódu, modelech a datech. Výzkum a vývoj v oblasti AI pravděpodobně povede k další zvýšení rychlosti a efektivitě datových center.

  2. Popularita multi-cloudových a hybridních přístupů poroste

  Každý z veřejných, soukromých nebo hybridních řešení cloudu přináší své výhody a nevýhody, co se týče flexibility, výkonu, bezpečnosti a požadovaných předpisů. Poskytovatelé tedy musí začít přehodnocovat své modely.

  Podniky se stále více budou obracet k hybridním a cloudovým řešením s infrastrukturou nasazenou napříč více modely. Přístup hlouběji založený na spolupráci bude přínosem pro společnosti, které potřebují sdílet data a přístup se svými partnery a spolupracovat napříč různými aplikacemi.

  3. Gaming se bude stejně jako hudba a filmy stále častěji přesouvat do cloudu

  Stejně jako streamování hudby a videa slibuje hraní v cloudu revoluci ve způsobu konzumování zábavních médií. Obrovské herní databáze budou k dispozici v rámci měsíčního předplatného, a je tedy možné, že se hraní bude přesouvat z konzolí Xboxu a Playstationu do oblasti cloudových her.

  4. Bez serveru

  Spravovaná cloudová služba umožňuje využívat výhody hodinového předplatného a eliminuje náklady na aktualizace hardwaru. Nabízí ji například společnost Amazon díky platformě Workspaces a Microsoft s Windows Virtual Desktop. Výhodou je možnost využívat nejnovější synchronizovanou technologii a spravovat všechna zařízení centralizovaným způsobem.

  5. Využívání okraje cloudu

  V roce 2021 usnadní nové obchodní modely nasazování cloud edge. Cloud edge neboli okraj cloudu je lokalizovaná cloudová infrastruktura, která může být nasazena na konkrétním místě pro řešení konkrétního problému. Přesun aplikačních služeb a funkcí na okraj cloudu může pomoci vytvořit rychlejší a dynamičtější aplikace.

  V roce 2021 také můžeme předpokládat, že ochrana soukromí a důraz na bezpečnost budou tématem číslo 1 a bude hodně záležet na tom, jak se vývojářům a technickým týmům podaří s těmito požadavky vypořádat.

  Ať už vaše firma hledá pro svůj byznys větší škálovatelnost nebo zefektivnění nákladů, je důležité přemýšlet o cloudu jako o dlouhodobém řešení, které odpovídá cílům vaší společnosti.

  trendy cloud computingu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?