Digitální vysílání

CES 2017 – přichází HDMI 2.1

Zdroj: HDMI Forum

HDMI Forum oznámilo novou verzi HDMI ve specifikaci 2.1. Hlavním přínosem bude podpora 8K videa až při 60 Hz, 4K pak dokáže zobrazit při vzorkovací frekvenci 120 Hz.

Malware CallJam volá na prémiová čísla a zobrazuje podovodnou reklamu

Tag: Digitální vysílání, Tiskovky

Malware CallJam umí generovat podvodné telefonáty na prémiové linky a také zobrazovat obětem podvodné reklamy. Malware je ukryt uvnitř hry "Gems Chest for Clash Royale", která byla nahraná na Google Play v květnu 2016. Od té doby došlo k řádově stovkám tisíc stažení této hry. Check Point o malwaru informoval Google.

Digi TV hrozí DigiLidem – smažte poškozující komentáře čtenářů o naší službě!

Autor: iosphere, FreeDigitalPhotos.net

Pod poměrně starou uživatelskou recenzí služby Digi TV, kterou jsme vydali na našem webu, se lze dočíst nemálo dalších zkušeností. Ty nejsou vždy lichotivé. A právě jejich smazání po nás prostřednictvím právního zastoupení provozovatel služby vyžaduje. Je to v pořádku nebo není?

Online rekordér umožní divákům nahrávat si oblíbené pořady zdarma

Tag: Digitální vysílání, Tiskovky
Autor: SOMMAI, FreeDigitalPhotos.net

Před 10 měsíci začali vývojáři společnosti, provozující největší televizní online TV program, pracovat na projektu rekordéru zdarma. Služba umožňuje divákům si ve vysílacím schématu vybrat to, co chtějí sledovat, kliknout na ikonu nahrávání (tlačítko REC) a po té si ho přehrát v počítači nebo on-line. V nabídce provozovatele této služby je 16 stanic.

AVer3D CaptureHD: Moderní TV karta s HDMI vstupem

AVer3D CaptureHD

Chtěli byste nějakou lepší televizní kartu? Pak nutně narazíte na AVer3D CaptureHD, která má navíc i funkci HDMI vstupu a záznamu z něj. Vyplatí se do ní investovat? A jak si povede třeba v HTPC?

Ověřeno: Kvalita obrazu ze satelitu lepší než z DVB-T

dvb-t versus dvb-s

Přemýšleli jste někdy, zda je kvalitnější DVB-T nebo satelit? Rozhodli jsme se to ověřit. Překvapí vás, že satelit je na tom o poznání lépe? O kolik byste si tipnuli, že je obraz lepší třeba v HD? A co zvuk?

Skylink konečně nabízí volný výběr programů

skylink logo

Ve snaze vyjít vstříc zákazníkům, kteří dávají přednost možnosti sestavit si svůj vlastní balíček programů, a dále ulehčit rozhodování zákazníkům CS Linku, kteří dosud váhali s přechodem na Skylink, zavedl Skylink nový programový balíček pod názvem FLEXI 7.

Nejvyšší čas nakupovat karty Skylink. Nebo ne?

Jestli uvažujete o příjmu satelitního vysílání, zbystřete. Jeden z největších poskytovatelů u nás mění podmínky, a pokud koupíte jeho přístupovou kartu až v září, tratíte.

LG BDS590 – blu-ray, síťový, satelitní, HD rekordér

LG BDS590

Blu-ray přehrávač, síťový přehrávač, DVB-T a DVB-S2 přijímač, rekordér. Prostě vše v jednom. Takový se snaží být BDS590 od LG. Unikátností přístroje je jistě přítomnost satelitního tuneru, což není příliš obvyklé. Jak si s tolika činnostmi tento značkový produkt poradí?

TREND Line GK-B001: Nejlevnější digitální příjem v balení z Globusu

Pokud patříte mezi opozdilce, kteří se k přechodu na DVB-T teprve rozhodují, nebo jen chcete dovybavit druhou televizi v domácnosti schopností samostatného příjmu signálu, možná se stále rozhlížíte po set top boxu. Splní-li vaše nároky zařízení spolehlivě nabízející základní funkčnost, není nutné zbytečně přeplácet. Zvažte třeba TREND Line GK-B001 – pravděpodobně nejlevnější prodávaný set top box. Koupíte jej za 499 korun v Globusu.

Evolve Mercury DT-2030: Dvoutunerový set-top-box a rekordér

Tag: Digitální vysílání, Recenze

Vypínání analogových vysílačů je stále častější, proto i nadále roste zájem o set-top-boxy. My jsme tentokrát otestovali levný dvoutunerový DVB-t přijímač se schopnostmi rekordéru. Pro záznam zde slouží externí USB paměť nebo pevný disk.

ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání

Tag: Digitální vysílání

Konference „Svět televizní budoucnosti“ nabídla příležitost nahlédnout a získat povědomí o rozvoji a plánech v souvislosti s další generací digitálního televizního vysílání – DVB-T2. DVB-T2 umožňuje přenos vysílání ve vysokém rozlišení (HD) a nabízí širokou škálu inovativních služeb. Konference byla zakončena prvním ostrým vysíláním HDTV v ČR, a to ze žižkovského vysílače v Praze.

Online seriály: pirátské internetové televize rulez!

Jako již mnohokrát v historii, zákazník ví mnohem lépe co chce, než poskytovatel obsahu. Ten to sice časem také zjistí, ale z mnoha důvodů pokrok ignoruje. A tak přichází pirátské internetové portály, které dokonale naplňují představu moderní „televize“. Znáte třeba iSerialy.sk?

AVerTV Hybrid Speedy: skvělý tuner pro HTPC

Tag: Digitální vysílání, HTPC

Televizní tuner Hybrid Speedy má nízký profil, vejde se tedy i do malých skříní. Je určen pro moderní rozhraní PCIe, má analogový i digitální tuner a pěkné dálkové ovládání. Fungoval naprosto bezchybně a celkově bychom mu vytkli snad jen jednu malou drobnost.

AVerTV Volar GPS 805: Cestovní DVB-t a GPS v jednom

Chcete vybavit svůj notebook digitální televizí? A co tak navíc GPS, které na cestách více, než potěší? Avermedia má unikátní řešení, kdy do jednoho USB zařízení integruje obě funkce. A jak tento tuner obstojí v Media Center systému?

© 2007-2016 všechna práva vyhrazena | tiráž & kontakty | inzerce TOPlist | RSS | ISSN 1802-9000