Čtvrtek , 25. 04. 2024

Marek

ADATA představuje Ultimate SU800 SATA

31. 08. 2016

31. 08. 2016

ADATA Technology, přední výrobce výkonných modulů DRAM a NAND flash produktů, dnes představil SSD disk Ultimate SU800 SATA 6Gb/s 3D NAND, který se stává součástí kompletního portfolia SSD produktů s pokročilou technologií 3D NAND Flash. Jako tahoun vývoje SSD inovací se společnost ADATA rozhodla přinést technologii 3D NAND do všech svých SSD produktů, od široce dostupné nabídky pro koncové uživatele, až po odolné průmyslové disky připravené na nejnáročnější podmínky.

Ultimate SU800 je model střední třídy, který nabízí to nejlepší z 3D NAND neboli také vrstveného Flash. Přináší nepopiratelné zlepšení majitelům 2D NAND SSD disku a výrazné zlepšení uživatelům klasických pevných disků. Kromě použití NAND čipů s plovoucím hradlem a vysoce kvalitního SMI řadiče přichází Ultimate SU800 v různých kapacitách – od 128 GB do 1 TB. Použitá 3D NAND technologie se ve srovnání s 2D NAND nebo plošnými NAND Flash SSD disky vyznačuje vyšší hustotou, vylepšeným výkonem a zvýšenou spolehlivostí. ADATA plánuje rozšířit v září SSD řadu Ultimate o model vyšší třídy SU900.

Díky vícevrstvému 3D NAND Flash dosahuje SU800 mnohonásobně vyšší hustoty záznamu. V 2,5“ těle běžných SSD disků je tak k dispozici v kapacitách od 128 GB do 1 TB a nabízí tak zákazníkům více možností volby. Ať už ho zamýšlejí použít jako bootovací jednotku pro start operačního systému nebo jako velkokapacitní úložiště, Ultimate SU800 vyhoví všem potřebám. Zvýšená hustota záznamu také snižuje energetickou náročnost. Ve srovnání s 2D NAND Flash disky mají tedy 3D NAND Flash SSD disky vyšší hustotu záznamu, ale identickou spotřebu. Tato výhoda se projeví ještě více při srovnání Ultimate SU800 s interními 2,5“ pevnými disky: spotřeba je nižší až o 80 %, zejména s použitím power save módu DEVSLP. Ultimate SU800, tenké jen 7 mm a doplněné 2,5 mm rámečkem, je použitelné v ultraboocích, noteboocích i stolních počítačích. Jeho nízká spotřeba pomáhá prodloužit výdrž mobilních počítačů na jedno nabití ještě více než současné SSD disky.

Další výhodou technologie 3D NAND, využité v disku Ultimate SU800, je stabilní výkon napříč rozdílnými kapacitami. Díky SMI řadiči dosahuje rychlost čtení až 560 MB/s a rychlost zápisu až 520 MB/s. To je zhruba o 10 % více ve srovnání s rychlostmi dosahovanými na technologii 2D NAND Flash, která používá TLC čipy. Ultimate SU800 podporuje jak SLC Caching, tak DRAM Cache Buffer, díky čemuž umožňuje různé zvyšování rychlostí podle aktuální zátěže a dostupných systémových prostředků.

Díky výhodám vyšší hustoty nabízí 3D NAND Flash technologie vyšší redundanci a spolehlivost oproti plošným NAND Flash. 3D NAND Flash vydrží mnohem více read/write cyklů, takže se Ultimate SU800 může pochlubit neuvěřitelnou hodnotou MTBF 2 000 000 hodin. To je 25% zvýšení oproti 2D NAND SSD diskům, které dosahují hodnot okolo 1 500 000 hodin. ADATA zařadila do firmwaru disku Ultimate SU800 funkce LDCP (low density parity check), kód pro opravu chyb, data shaping a dokonce RAID. Díky nim nabízí Ultimate SU800 nejlepší možnou odolnost. Když k tomu připočtete precizní návrh komponentů, výběr a testování běžné u všech produktů ADATA, nabídne Ultimate SU800 naprostou jistotu kvality, kterou ještě podtrhuje nadstandardní tříletá záruční doba.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Nepřehlédněte

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek